Big Lebowski 20 yıl sonra geri dönüyor!

2 Posted by - 25 January 2019 - O OLDU BU OLDU, SİNEMA & TV

Üzerinden uzun süre geçmesine rağmen etkisini hala taptaze koruyan kült film yeni hikayelerle bir defa daha seyirci karşısına çıkma yolunda.

Tekrar çekilmesi hep bir yılan hikayesine dönen ve sürekli yapımcı – yönetmen – oyuncu üçgeninde söylenti olarak gündeme düşen Big Lebowski ilk defa bu kadar somut bir noktaya geldi. Dün gece kendi şahsi Twitter hesabından filmdeki Dude karakteri olarak bir video paylaşan Jeff Bridges, “İzlemede kalın” temalı mesajla ve klasik Bob Dylan – “The Man in Me” şarkısıyla 3 Şubat 2019 tarihini işaret etti. Projeyle ilgili ayrıntıların belirtilen günde netleşeceği tahmin ediliyor.

Coen kardeşleri 1998 yılında gerçek bir karakterden yola çıkarak filmleştirdiği Big Lebowski, yıllar içerisinde yeniden filme çekilmek istenmiş, hatta filmde yer alan farklı karakterler üzerine odaklanan yeni film senaryoları türetilmişti. Hazırlık aşaması uzun yıllara dayandığı anlaşılan yeni Big Lebowski projesi için Jeff Bridges en son iki yıl önce konuşmuş ve Dude için hazır olduğunu bir röportajı sırasında dile getirmişti.

1998 yılında vizyona giren ve 2018’de yeni bir soundtrack derlemesi ile doğum gününü kutlamaya başlayan Big Lebowski, Joel ve Ethan Coen’in yönetiminde Jeff Bridges, John Goodman, Julianne Moore, Steve Buscemi, David Huddleston ve John Turturro ile beyaz perdeye aktarılmıştı. Hatırlamak isteyenler için filmin orijinal fragmanı aşağıda.

*Güncelleme: 29 Ocak günü projenin aslında bir film değil, Jeff Bridges’in The Dude olarak yer aldığı bir reklam filmi olduğu ortaya çıktı. Yanlış alarm!

No comments

Leave a reply