Bir grup daha dağılıyor: Die Antwoord gelecek yıl son!

0 Posted by - 10 September 2016 - O OLDU BU OLDU

2008’de Cape Town’da doğan ve gelecek hafta dördüncü albümünü çıkartmaya hazırlanan ikili Eylül 2017’de noktayı koymayı planlıyor.

Sekiz yıl önce kurulurken sadece beş albüm çıkartacaklarını ve sonra ortadan yok olacaklarını söyleyen Ninja ve Yolandi Visser, dört numara “Mount Ninji and Da Nice Time Kid”in gelmesine günler kala bu sözlerini hatırlattılar ve konserlerle geçecek bir yılın ardınan grubu dağıtacakların açıkladılar.

die-antwoord

Exclaim! için özel bir röportaj veren ikili, fotoğraf sanatçısı Roger Ballen ile birlikte Cape Town’daki Afrika Modern Sanat Müzesi’nde sergilenecek dev bir sanat projesi üzerinde çalıştıkların ve kariyerlerine odaklanan retrospektif bir filmle desteklenecek olan etkinliğin son noktayı koymak için planlandığını açıkladı.

Müzik sahnesindeki çıkışları için adeta görkemli bir gösteri hazırlayan Ninja’nın ifadesine göre sekiz yıl önceki beş albüm sözlerinin son halkası olan çalışma da söz konusu sergi ve filmle paralel yürüyecek ve temayla bağlantılı olacak.

Mayıs ayında Suck on This adlı bir mixtape yayınlayan grubun, 2014’deki Donker Mag‘dan bu yana ilk tam kapsamlı albüm çalışması olacak olan “Mount Ninji & Da Nice Time Kid” 16 Eylül’de piyasada olacak.

Güncelleme: Yolandi Visser bugün (10 Eylül) Instagram üzerinden bir açıklama yayınladı ve dağılma hikayesinin yanlış anlaşıldığını, Exclaim! muhabirinin Ninja’nın sözlerini çarpıttığını söyledi. Şimdilik yeni bir düzeltme olmazsa dağılma planı yok. Açıklama aşağıda.

No comments

Leave a reply