Bir sahne kazası da James Hetfield’dan…

2 Posted by - 06 September 2017 - O OLDU BU OLDU

Zamanının büyük bölümünü sahnelerde geçiren insanlar için -iş kazası- tanımı biraz farklı oluyor. Bu defa kazaya kurban giden fakat ucuz atlatan isim Metallica’nın lideri oldu.

Sekiz yıllık bir bekleyişin ürünü olan yeni albüm “Hardwired…to Self-Destruct” geçen yıl piyasaya çıkar çıkmaz kendini yollarda bulan Amerikalı ekip, turnenin Hollanda ayağında önceki gece Amsterdam’da seyirci karşısına çıktı. Grup “Now That We’re Dead”i seslendirdiği sırada sahnenin ortasındaki bir çıkış boşluğunu fark etmeyen Hetfield, gitarıyla birlikte çukura düştü ve kendi kendine ayağa kalkmayı beceremeyince yardımına sahne kenarındaki görevliler yetişti. (Aşağıda)

Kazadan sonra konsere devam eden James Hetfield şarkı arasında yaptığı açıklamada, “Ben iyiyim fakat egom için aynı şeyi söyleyemeyeceğim” diyerek durumu özetledi.

İki yıl önce de benzer bir kazayı Foo Fighers’dan Dave Grohl yaşamış ve İsveç’teki konser sırasında sahnenin önündeki boşluğa düşen Grohl, bacağını kırmasına rağmen konseri tamamlamayı başarmıştı.

No comments

Leave a reply