BİZE UYMAYAN 5 İCAT

1 Posted by - 15 April 2014 - LİSTE, O OLDU BU OLDU

1- Kitap otomatı
Çok parası olup da batırmak üzere yaratıcı yollar arayanlar için uygun bir iş. Ülkemizde bir insanın kitap okumak istemesi, hem de bu bireysel aydınlanmanın metro istasyonu gibi bir yerde aniden tezahür etmesi durumunda (ki bu olay gezegenlerin 3000 yılda bir aynı hizaya gelmesi gibi bir şey) gerçekten çok para kazandırabilir. Tabii, parayı makinaya attıktan sonra deliğe sıkışan Anna Karenina’yı almak için otomatı tekmeleyen vatandaşlara da hazır olmak lazım.
kitap otomatı

2- Çöp öğütme makinesi
Adı üzerinde; Çöpü öğütmek ve kolay depolamak üzerine tasarlanmış bir ürün ama, pekala kıyma çekmek, sucuk doldurmak ve eli-kolu kaptırmak için kullanılabilir. Unutmayın, biz ütüyle yumurta pişiren ve Japon sobasıyla çay demleyen bir neslin evlatlarıyız.
çöp öğütücü

3- 3D Yazıcı
Oda kadar yazıcılar, teknoloji sayesinde küçülüp herkesin evine, ofisine girdiğinde olur olmaz her şeyin resmini çekip çıktısını alan bir kuşaktan bahsediyoruz. Şimdi bir de bunun 3 boyutlusu var ve biz halkımızın yaratıcı fikirlerini şimdiden görür gibiyiz.
3d printer

4- Google Glass
Masa üstünde, kucakta, cepte, falan derken en sonunda internet gözümüzde. Artık yolda, otobüste, nerede olursa olsun, sadece göz kırparak web’de takılmak mümkün olacak. Mümkün olacak da, siz Google ablaya göz kırparken vapurda karşınızda oturan kıllı abi bunu nasıl karşılayacak? Asıl problem orada.
google glass

5- Tek kişilik umumi tuvalet
Zamanında ülkemize gelmiş ve geldiği gibi de gitmişti. Otomat gibi para attığımız ve sonra içeri girip işimizi gördüğümüz normal bir tuvaletti aslında. Ama trenin bile otomatik kapısını kanırtıp, serin serin yolculuk yapan bir ülkenin evlatları için pek de kullanışlı olmadı maalesef.
tuvalet 2

No comments

Leave a reply