BLACK SABBATH BU DEFA GERÇEKTEN DAĞILIYOR

0 Posted by - 24 March 2015 - O OLDU BU OLDU

47 Yıl önce kurulan ve daha önce iki defa daha dağıldığı açıklanan Black Sabbath bu defa gerçekten fişi çekecek gibi gözüküyor.

Ozzy Osbourne’un eşi ve menajeri Sharon Osbourne tarafından duyurulan habere göre grup, OzzyFest etkinliği kapsamında gerçekleşecek olan Japonya konseriyle müzik hayatını sonlandıracak. Konuyla ilgili konuşan Ozzy Osbourne ise, “Ekip artık bu işi tamamen bitirmek istiyor. Ben öyle düşünmüyorum ama alınan karar üzerine Balack Sabbath’a dair her şey artık dağılacak. Ben ise müzik hayatıma tek başıma devam edeceğim” diye konuştu. 2015 Turnesi için finansal konularda anlaşmazlığa düşüp ekipten ayrılan Bill Ward’un son konser için Japonya’ya davet edildiği de açıklamada yer aldı.

En son 2012’de bir araya gelen sonraki yıl “13” adlı bir albüm çıkartan Black Sabbath, turne sırasında gitarist Tony Iommi’nin kanser olduğu anlaşılınca konserleri iptal etmek zorunda kalmıştı.

Zaman içinde Ian Gillan, Ronnie James Dio, Cozy Powell ve Glen Hughes gibi isimlerin de kadrosunda yer aldığı grup daha çok Ozzy Osbourne’un ismiyle özdeşleşmişti.

1 Comment

  • BLACK SABBATH JAPONYA’DAKİ VEDA KONSERİNİ İPTAL ETTİ | Hafif Müzik 10 April 2015 - 09:17 Reply

    […] ayında açıklanan ve 22 Kasım’da Japonya’da gerçekleşeceği söylenen Black Sabbath konseri iptal edildi. Onun yerine Ozzy Osbourne tek başına sahne […]

  • Leave a reply