Blues Brothers animasyon dizi projesi yolda…

2 Posted by - 04 May 2016 - O OLDU BU OLDU

Tam 36 yıl önce filme çekilen bir Dan Aykroyd ve John Belushi projesi olan Blues Brothers, animasyon dizi olarak yeniden ekranlara gelecek.

1976 yılında ikilinin bir Tv gösterisi olarak ünlenen ve 1980’de James Brown, Ray Charles ve Aretha Franklin gibi birçok usta müzisyenin de rol aldığı filmle tüm dünyada üne kavuşan yapım bugünlerde tekrar hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Filmden iki yıl sonra (1982) hayatını kaybeden John Belushi’nin eşi Judy Belushi ile bir araya gelen Aykroyd, daha önce de iki defa (90’ların sonu ve 2011) projeyi ekranlara taşımayı denemiş fakat her girişimi başarısızlıkla sonuçlanmıştı.

Animasyon uygulama için Bento Box Entertainment ile görüşen Judy Belushi ve Dan Aykroyd’a senarist olarak da Anne Beatts eşlik ediyor. Müziğin ön planda olacağı komedi tarzı dizide, Jake ve Elwood, günümüz teknolojilerini kullanarak kendi plaklarını çıkartmaya çalışan ve bu yolda birçok ünlü isimle işbirliği yapmayı kafaya koyan iki karakter olacak. Ayrıca, Her bölümde kullanılacak olan caz, blues ve R&B tarzındaki şarkılar, muhtemelen EP olarak, piyasaya da sürülecek.

Proje için kollar sıvandı fakat işe ne zaman başlanacağı ve yapımın ne zaman ekranlarda boy göstereceği ile ilgili henüz net bir bilgi yok.

No comments

Leave a reply