BOB DYLAN FRANK SINATRA ŞARKILARI SÖYLEYECEK

0 Posted by - 10 December 2014 - ALBÜM, O OLDU BU OLDU

Bob Dylan yeni albümünü 3 Şubat 2015’te yayınlayacağını duyurdu. Dylan, “Shadows in the Night” adını taşıyacak yeni stüdyo kaydında Frank Sinatra şarkıları yorumlayacak.

Albümün prodüktörlüğünü kendisi üstlenen müzisyen, prodüktörlük yaparken kullandığı Jack Frost takma adını kullanacak. Albümün müjdesini veren basın bülteninde Dylan’ın albüm hakkındaki görüşlerine yer verilmiş. Sinatra yorumlamayı uzun zamandır arzuladığını, sahnede sıklıkla çaldıkları için kendisi ve 5 kişiden oluşan ekibinin şarkılara hakim olduğunu söylemiş. Kayıtlar bir ya da iki kez alınmış ve üzerinde hiç oynanmamış. 2012 çıkışlı “Tempest”ın ardından Dylan’ın ilk stüdyo çalışması olacak “Shadows in the Night”, Columbia etiketiyle yayınlanacak.

Albümde yer alacak “Full Moon and Empty Arms”:

1 Comment

  • YENİ // “STAY WITH ME” – BOB DYLAN | Hafif Müzik 21 January 2015 - 14:46 Reply

    […] Bob Dylan geçtiğimiz yılın son günlerinde duyurduğu Frank Sinatra uyarlama albümünden bir kayıt daha paylaştı. Frank Sinatra şarkısı “Stay With Me”ye getirilen Bob Dylan yorumu youtube aracılığıyla paylaşıma açıldı. Albümden ilk olarak “Full Moon and Empty Arms” adlı şarkı servis edilmişti. […]

  • Leave a reply