BOB GELDOF EKİBİ TEKRAR TOPLUYOR: EBOLA İÇİN BAND AID YOLDA

0 Posted by - 11 November 2014 - O OLDU BU OLDU

İlk defa 1984 yılında İngiliz müzisyen Bob Geldof’un öncülüğünde toplanan dünyaca ünlü Britanyalı şarkıcılar Band Aid isimli tek single’lık bir ekip oluşturup, geliri Etiyopya’da açlık çeken insanlara yardım için kullanılacak “Do they Know it’s Christmas” adlı şarkıyı söylemişlerdi.

Daha sonraki yıllarda (1989 ve 2004) Geldof iki defa daha benzer amaçlı çalışmalar yapmış ve bir çok ünlü insanı bir araya toplamayı başarmıştı. Bu defa amaç Ebola virüsüne karşı savaş ve geliri araştırmalarda kullanılmak üzere yeni bir ekip bir araya geliyor.

Şu an için Bono, Sam Smith, Ellie Goulding, Underworld, Sinead O’Connor, Bastille, Ed Sheeran, One Direction ve Elbow gibi isimlerin çalışmaya dahil olacağı Bob Geldof tarafından açıklandı. Şarkının prodüktörlüğünü Paul Epworth yapacak.

Basın toplantısı düzenleyen Geldof, dünya nüfusunun yarısının hala iki doların altında bir parayla yaşamak zorunda olduğunu hatırlattı ve 30 yıl önce Afrika’da açlıktan ölen insanların parasızlık yüzünden bugün de salgın hastalıklardan öldüğünü vurguladı.

30 yıl önce toplanan Band Aid çalışmasına, içlerinde Sting, George Michael, Bono, Phil Collins, Boy George, Simon Le Bon ve Paul Young gibi ünlü isimlerin olduğu büyük bir ekip katılmıştı.

1 Comment

  • 30 YIL SONRA YENİ BAND AID VİDOESU GELDİ | Hafif Müzik 17 November 2014 - 07:55 Reply

    […] organize ettiği ve ilk defa 1984′de toplanan yardım amaçlı Band Aid ekibi, 30 yıl sonra yeni kadrosuyla tekrar toplandı ve bu defa amaç, Afrika’da ebola virüsüyle […]

  • Leave a reply