Bohemian Rhapsody gişede zafer kazandı: İlk hafta hasılatı $141 milyon

1 Posted by - 05 November 2018 - O OLDU BU OLDU, SİNEMA & TV

Hayatını konu aldığı Freddie Mercury’nin renkli kişiliği bir yana, yapım aşaması, çekimleri ve olaylı geçen setleri ile neredeyse 10 yıldır seyircinin ilgisini üzerine çeken Bohemian Rhapsody geçen cuma gösterine girdi ve beklenenin üzerinde bir gişe hasılatı yakalamayı başardı.

Yapımcı kuruluş 20th Century Fox’un 52 milyon dolara mal ettiği film vizyona girdiği ilk hafta sonu ABD’de 50 milyon dolar gişeyi yakaladı ve aynı dönem yine müzik dinleyicisine hitap eden bir diğer yapım A Star is Born‘u (42 milyon dolar) geride bıraktı. ABD dışındaki pazarlarda da 91 milyon dolar hasılat elde eden Bohemian Rhapsody böylece global piyasada kısa süre içierisinde 141 milyon dolarlık rakama ulaşmış oldu.

1991 yılında 45 yaşındayken hayata veda eden Freddie Mercury’nin hayatını ve Queen ile geçirdiği dönemi konu alan filmde başrolü canlandıran Rami Malek’e grup üyeleri rolünde Joseph Mazzello (John Deacon), Ben Hardy (Roger Taylor) ve Gwilym Lee (Brian May) eşlik ediyor. Merak edenler için filmin kısa tanıtımı aşağıda.

No comments

Leave a reply