Brian Johnson hastalığı yendi, AC/DC’ye geri dönüyor!

3 Posted by - 31 January 2019 - O OLDU BU OLDU

İki yıl önce hastalığı nedeniyle gruba tam da turne döneminde veda etmek zorunda kalan Avustralyalı müzik adamı yeni albümde yer alacak.

Hafta başında iki farklı kaynaktan gelen habere göre 71 yaşındaki Brian Johnson, çalışmaları süren yeni AC/DC albümünde yeniden stüdyoya giriyor ve muhtemelen bir sonraki turnede de sahnede yerini alacak. Turne dönüşü havaalanında AC/DC ile karşılaşan Los Angeles ekibi Terrorizer kaynaklı habere göre, Johnson geri döndüğünü nihayet itiraf etti ve bu soruyu her duyduğunda inkar etmekten de çok sıkıldığını söyledi. Haberi Facebook üzerinden duyuran Terrorizer’dan hemen sonra, 2013’te yazdığı “Louder Than Hell: The Definitive Oral History of Metal” kitabında AC/DC’ye de geniş yer veren Katherine Turman da bilgiyi doğruladı. Dört yıl önce Yeni Zelanda’da bir yaralama davasında mahkum olarak ekipten uzaklaşan Phil Rudd’ın da işe dahil olabileceği şimdilik doğrulanamayan söylentiler arasında.

Son albümü Rock or Bust için turneye çıktığı sırada Brian Johnson’ın yaşadığı işitme sorunuyla sarsılan Avustralyalı ekip, o dönem ani bir karar almak zorunda kalmış ve aynı anda Guns N’ Roses ile de turne programı yapan Axl Rose’u sahne ekibine dahil etmişti (yukarıda).

No comments

Leave a reply