Broken Bells yeni şarkıyla döndü: “Shelter”

0 Posted by - 07 December 2018 - O OLDU BU OLDU

James Mercer ve Brian Burton’ın (Danger Mouse) 2009’dan bu yana zaman zaman bir araya gelerek yaşattıkları alterntif rock projesi yeniden nefes almaya başladı.

Dört yıl boyunca zamanının büyük kısmını Run the Jewels, The Black Keys, Parquet Courts ve Adele gibi isimlere albüm yaparak geçiren Danger Mouse ve The Shins ile yeniden albüm kaydederek piyasaya süren James Mercer Ağustos ayında yeniden bir araya geldiklerini duyurmuş ve stüdyodan fotoğraflar paylaşmıştı.

Yeni bir albüm geleceği yorumlarına neden olan gelişmeler nihayet bir single (yukarıda) doğurdu ve ikilinin 2014’teki albümü After The Disco‘yu takip edecek olan yeni albümün ucu gözüktü. Broken Bells en son 2015’te “It’s That Talk Again” adlı bir single yayımlamış fakat parça hiçbir albümde yer almamıştı.

Potansiyel yeni albüm ile ilgili henüz net bir bilgi paylaşılmadı fakat yılbaşından sonra Mercer ve Burton’ın planlarının netleşeceği düşünülüyor. Yeni albüm haberini beklerken dört yıl önceki “After the Disco”yu hatırlamak isteyenler için Spotify linki aşağıda.

No comments

Leave a reply