Bu Afrika adam olmaz Sertab!

0 Posted by - 04 September 2011 - O OLDU BU OLDU


Ne demiş Sertab Erener Ömür Gedik’e diye merakla açtım gazeteyi. Açmaz olaydım. Şöyle diyor…

“Afrika neden adam olmuyor?’ diye düşünürdüm hep. Bir kere hem kendi bilgileri yok hem de o kadar bir şey yapamaz hale gelmişler ki, o kısır döngüden çıkamıyorlar.”
Dahası var:
“Kendimi dinler, diller, takımlar, partilerüstü görüyorum. Teklif geldiğinde, bu fırsatı kendi adıma nasıl değerlendirebileceğime baktım. Kimin, nasıl götürdüğü umurumda değildi.”
Bence de iyi olmuş dillerüstü ve dinlerüstü Sertab, fırsatı çok güzel değerlendirmişsin. Bir günlük bu dev gezin esnasında vakit bulup iyilik olsun diye arada Afrika’yı da bi adam edeyim demişsin ama Afrika adam olmaz Sertab, bunlar böyledir. Sıkma sen canını, söyle şarkılarını. Ya da son 10 yıldır yaptığın gibi “farkındalık nedir” okumaya devam et.
Not: İşte bu yüzden ben Sertab gibi zekileri değil Amy gibi aptalları seviyorum her zaman.

3 Comments

 • Tümay 04 September 2011 - 22:35 Reply

  sertap erener’in yukarıda resmi aslında çok şey anlatıyor. resimdeki insanlar, orada sergilenen dans gösterisi, somali sokaklarında ansızın rastlanılan bir olay değil, karşılama komitesi tarafından organize edilmiş. Ülkelerin, özellikle de afrika ülkelerinin kendi geleneksel dansları ile karşılama törenleri hazırlamaları alışıldık bir durum, fakat iki gözü iki çeşme, destek olmak amacıyla giden siz ülkemizin güzide sanatçıları, kapı gıcırdısına oynamak zorunda değilsiniz. Ama çok pardon, görece zengin ve gelişmiş ülkenin ünlü sanatçısı, lütfedip, yüce gönüllülük gösterip halka inmiş bunu bir şekilde fotograflaması gerek öyle değil mi?

 • Fatima 05 September 2011 - 22:33 Reply

  Sertap yarışma programındaki juri üyeliği, Amy ve Somali olayı ile çok antipatik bir görüntü sergiledi. Ha bir de Turkcell reklamı ile…

 • Umut 07 September 2011 - 13:09 Reply

  Bunca yıldır, ülkemizin de neden adam olmadığına kafa patlatsaydı keşke
  ama mavi hapı yutup hayatını kışları İstanbul’da 3 semt, yazları Bodrum – Tekne arası geçirince insan görmüyor herhalde.
  Türkiye’nin en çok göç almış Mersin,Diyarbakır gibi kentlerine de bir gitmesi lazım. Hadi Afrika ‘birşey yapamaz’ hale gelmiş. Biz ne haldeyiz o da bir tespit ister.Bu Erener kardeşler bize birer lütuf.

 • Leave a reply