BU HAFTA NE YAPSAK? // 14 ÖNERİ

0 Posted by - 11 November 2014 - O OLDU BU OLDU

Bu hafta için seçtiğimiz 14 öneri arasında Plaid, James Holden ve Portecho gibi elektronik müziğin farklı renkleri, Pitohui+Fakap, Paradisos Sessions gibi alternatif müzik sahnemizden seslere tanıklık edebileceğiniz konserler ve yoğun talep üzerine yarım sezon daha oynayacak olan DOT’un çarpıcı oyunu “Dövüş Gecesi” gibi alternatiflerimiz var.

Zaza Fournier @ Roxy // 12 Kasım Çarşamba
XXF Very Very French Festival kapsamında 21. yüzyılın Edith Piaf’ı olarak lanse edilen Zaza Fournier, Roxy sahnesinde olacak.

Emiliana Torrini @ Babylon // 12 Kasım Çarşamba
İzlanda’nın Björk’ten sonra müzik dünyasına kattığı en güzel isimlerden biri Emiliana Torrini duru vokali ve duygusal şarkıları ile Babylon’da çalacak.

Dövüş Gecesi @ DOT (Maçka G-Mall)

Dot bu sezonu, geçtiğimiz sezonun oyunu olmasına rağmen, yoğun istek üzerine Dövüş Gecesi ile açtı. Kısa bir süre daha sahnede olacak olan Dövüş gecesi, seyircinin de dahil olduğu interaktif bir oyun. Oyunun tanıtım metni şöyle diyor:

“Dövüş Gecesi, seyircinin oylarıyla yol alan ve yön değiştiren bir ‘demokratik sistem simülasyonu’.

Oyun, seçmenin “çoğunluk” ve “azınlık” fikirleriyle olan ilişkisini kurcalarken, çoğunluğun kurmaya meyilli olduğu tahakküme dair de söz söylüyor.

Hanımefendiler ve beyefendiler, Dövüş Gecesi başlıyor!”

dovus-gecesi

Paradisos Sessions @ KadıköySahne // 13 Kasım Perşembe
Avam, Klan, Kırkbinsinek ve İrtifa Kaybedenler’in katılımıyla 9. Paradisos Sessions Kadıköy Sahne’de gerçekleşecek.

Telvin & Maden/Öktem/Ersönmez @ garajistanbul // 14 Kasım Cuma
Erkan Oğur’un caz triosu Telvin, 1995 yılında İlkin Deniz ve Turgut Alp Bekoğlu ile birlikte kuruldu. Naif bir performans izlemek, kulaklarınızı arındırmak isterseniz kaçırmayın. Üstelik aynı gün benzer bir oluşum Sarp Maden, Volkan Öktem ve Alp Ersönmez’in caz triosu da sahnede olacak. Ancak bu kez Çağrı Sertel’in piyanosuyla katılacağı fourtet formunda çalacaklar.

James Holden @ Babylon // 14 Kasım Cuma
Red Bull Music Academy geceleri bu ay James Holden’ı ağırlıyor. Radiohead’den Madonna’ya birçok isime remiksler yapmış olan James Holden Babylon’da live set çalacak.

Portecho @ Kite – Ankara // 14 Kasım Cuma
Portecho, son albümleri “Motherboy”dan şarkıların yanı sıra sevilen hitlerini de çalacağı bir performans için Ankara’da Kite sahnesinde olacak.

Brazzaville @ Hayal Kahvesi Diyarbakır // 14 Kasım Cuma
Brazzaville, Rusya’dan sonra en çok ülkemizi ziyaret ediyor. Ekip, Hayal Kahvesi’nin Türkiye’ye yayılmış şubelerini gezeceği bir turnede şu aralar. Sıradaki durak 14 Kasım Cuma günü Diyarbakır’daki Hayal Kahvesi olacak.

Colin Stetson @ Salon İKSV // 14 Kasım Cuma
Saksafon konusunda uzmanlaşmış olan üflemeli çalgılar virtüözü Colin Stetson haftanın en sıkı caz etkinliğini gerçekleştirmek üzere Salon İKSV sahnesinde olacak. Colin Stetson, 2008’de yayınladığı ilk solo albümünün ardından iki ayrı kayıt daha yayınladı. David Byrne, Arcade Fire, Tom Waits ve LCD Soundsystem gibi birçok farklı isimle albümler kaydetti.

Jesu & Philippe Petit @ Borusan Müzik Evi // 15 Kasım Cumartesi
Borusan Sanat ve Kod Müzik işbirliğiyle düzenlenen Nova Muzak Series, Grails, Bohren & Der Club Of Gore, Tortoise gibi isimlerin konserlerinin ardından bir ilke daha imza atıyor. Godflesh’in beyni Justin Broadrick’in 2000’li yıllara damgasını vuran projesi Jesu, ilk Türkiye performansını gerçekleştirmek üzere İstanbul’a geliyor.

Plaid @ Babylon // 15 Kasım Cumartesi
Yola bir breakdance topluluğu olma hevesiyle çıkan ama zaman içinde müziğin mutfağına transfer olan İngiliz ikili Plaid, Babylon’da kabine geçecek. Acid house ve Detroit usulü techno’dan etkilenerek müzik üretmeye başlayan ikili IDM yakıştırması yapabileceğimiz işler sunuyor.

Pitohui & Fakap @ Karga // 15 Kasım Cumartesi
Alternatif sahnenin sevdiğimiz iki ismi Pitohui ve Fakap, Karga sahnesinde çalacaklar.

Alan Broadbent @ Kanyon // 16 Kasım Pazar
‘Kanyon’un Caz Hali’ konser serisinin ikinci konuğu Grammy ödüllü cazcı Alan Broadbent olacak. 16 Kasım Pazar, saat 17:00’de başlayacak olan konsere Kerem Görsev ev sahipliği edecek.

Al Takke Ver Külah @ NUN // 16 kasım Pazar
Moda, Kadıköy’de açıln ‘vintaj kahve dükkanı’ Nun, bu pazar günü bir takas etkinliği düzenleyecek. Şöyle diyor tanıtım metni: Al Takke Ver Külah, atmaya kıyamadığınız eşyalarınızı, sahip olmaya can attığınız yenileri için gönül rahatlığıyla gözden çıkarmanızı amaç edinmiş bir takas etkinliğidir.

No comments

Leave a reply