BU HAFTA NE YAPSAK? // 16 ÖNERİ

0 Posted by - 14 April 2015 - O OLDU BU OLDU

Kalben & Kaç Canım Kalmış @ Peyote // 15 Nisan Çarşamba
Son günlerde adını sıkça duyduğumuz müzisyen Kalben, Yiğitcan Önal’ın bağımsız müzik projesi Kaç Canım Kalmış ile birlikte sahne alacak.

>>>5 Soru 5 Cevap // Kalben>>>

Umut Adan @ Nublu // 15 Nisan Çarşamba
70’ler kokan coşkulu ve taze şarkılarıyla Umut Adan, Nublu’da çalacak. Müzisyenin, İtalyan prodüktör Mirko Ettore D’Agostino ile kayıtlarını tamamladığı üçüncü 45’liği çok yakında görücüye çıkacak.

Konjo feat. Serdar Ataşer @ Roxy // 15 Nisan Çarşamba
Şevket Akıncı, Orçun Baştürk ve Sumru Ağıryürüyen’in türler arasında dolanan avantgarde projesi Konjo, Serdar Ataşer ile aynı sahnede buluşacak.

Kamufle @ Babylon // 16 Nisan Perşembe
Kamufle yeni albümü Hayale Daldım’ın lansman konserini Babylon’da gerçekleştirecek. Albüme katkıda bulunan Bilge Kösebalaban (Direc-T), Da Poet, Softa, Gökçe, Aslı Güngör gibi isimler o gece sahnede olacak.

On Your Horizon @ Karga // 16 Nisan Perşembe
Post-rock temelli müzik yapan topluluk On Your Horizon, erken dönemlerinde Eskişehir’de verdikleri ev konserlerinden ilhamla kargART Salonu’nda takılacak. Grup, sahne düzeni olmadan çalacak.

>>>5 Soru 5 Cevap // On Your Horizon
>>>

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası & Bryn Terfel @ Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium // 16 Nisan Perşembe
Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası Sascha Goetzel şefliğinde, bariton Bryn Terfel ile birlikte klasik müzik severlerin karşısına çıkacak.

Philarmonia Quartet Berlin & Efe Baltacıgil @ İş Sanat Kültür Merkezi // 17 Nisan Cuma
İngiliz basını tarafından son zamanların en iyi klasik müzik dörtlüsü olarak anılan Philarmonia Quartet Berlin, dünyaca ünlü Türk çellist Efe Baltacıgil ile birlikte sahneye çıkacak.

Paul Van Dyk & Robin Schulz @ garajistanbul // 17 Nisan Cuma
İstanbul Blue Night bu yılki beşinci organizasyonuyla karşımızda. Bu kez, elektronik müziğin popüler isimleri Paul Van Dyk ve Robin Schulz konuk oluyor.

MFÖ @ Bostancı Gösteri Merkezi // 17 Nisan Cuma
Türkiye’de popüler müziğin kült gruplarından MFÖ, Bostancı Gösteri Merkezi’nde sevenleriyle buluşacak.

Saska RR @ 60m2 // 17 Nisan Cuma
60m2, Talimhane’deki yeni yerinde harika konser deneyimleri yaşatmaya devam ediyor. Saska RR, Savaş Coşkun ve Sarp Keskiner tarafından tasarlanan ve Saska’ya ait kayıtların yeniden işlemelerine yer veriyor. Bu konserde Konstrukt’tan tanıdığımız Umut Çağlar ve Sumru Ağıryürüyen konuk olacak.

Bora Çeliker Trio @ Nazım Hikmet Kültür Merkezi // 17 Nisan Cuma
Kontrbasta Erdal Akyol ve davulda Can Kozlu’nun eşlik ettiği Bora Çeliker Trio, Çeliker’in ilk albümü “Borabook”tan şarkılar ve çeşitli uyarlamalar çalacak.

Daddy G @ Roxy // 17 Nisan Cuma
Massive Attack’ın çekirdek kadrosundan Daddy G, DJ’lik marifetlerini sergilemek üzere İstanbul’a geliyor. 30 yılı aşkın süredir plaklarla boğuşan Daddy G, Roxy’de çalacak.

Hernán Cattáneo @ Babylon // 17 Nisan Cuma
Frankie Knuckles ve Derrick May gibi ustalardan etkilenerek yola çıkan Buenos Airesli DJ, bugün house müziğin önde gelen isimlerinden biri olarak anılıyor.

A Winged Victory for the Sullen @ Salon İKSV // 17-18 Nisan
Berlinli ambient ikilisi, Salon İKSV’de çalacak. Ambient grubu Stars Of The Lid’den Adam Wiltzie ile dream-pop grubu Devics’ten Dustin O’Halloran’dan kurulu olan grup, 2014’te yayınladığı ikinci albümleri “Atomos” ile epey övgü aldı.

Ahmet Ali Arslan @ RadioFil Sahne // 18 Nisan Cumartesi
Ahmet Ali Arslan, nağmeli bir gece vaadiyle RadioFil sahnede çalacak.

>>>5 Soru 5 Cevap // Ahmet Ali Arslan >>>

Record Store Day @ Kontra Plak // 18 Nisan Cumartesi
Kontra Plak, Record Store Day’in hakkını veren bir program sunuyor. Ağaçkakan, Ozbi, Nilipek., Ceylan Ertem, Kim Ki O, The Away Days, Barış K, Ece Özel ve fasitdaire performanslarıyla gün boyu Kontra Plak’a renk katacak isimler.

No comments

Leave a reply