BU HAFTA NE YAPSAK // 20 ÖNERİ

0 Posted by - 24 March 2015 - O OLDU BU OLDU

The Secret Trio @ Salon İKSV // 24 Mart Salı
Ara Dinkjian, Tamer Pınarbaşı ve İsmail Lumanovski’den oluşan The Secret Trio, Salon İKSV sahnesine konuk olacak. Sezen Aksu’dan Ahmet Kaya’ya birçok isme beste veren Ara Dinkjian, Pınarbaşı ve Lumanovski ile birlikte “Soundscapes” isimli bir albüm yayınladı.

Erdal Erzincan ve Beş Bağlama @ CRR Konser Salonu // 24 Mart Salı
Türk Halk Müziği sanatçısı Erdal Erzincan beş farklı bağlama kullanarak CRR Konser Salonu’nda bir performans sergileyecek. Seçilen bağlamalar ”Bağlama düzeni”,”Bozuk Düzen”,”Misget Düzeni”,”Ruzba Düzeni” gibi farklı teknikler kullanılarak akort edilecek.

biblo & Ah! Kosmos @ SALT Beyoğlu // 25 Mart Çarşamba
Red Bull Music Academy’nin, yerli sahnenden elektronik müzik sanatçılarını buluşturan Seslerarası performansları devam ediyor. Sırada, biblo ve Ah! Kosmos performanslarının gerçekleşeceği konser var.

Misticisssimus @ ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi // 25 Mart Çarşamba
Arapça, Latince ve Katalanca gibi farklı dillerin hakim olduğu şarkılar söyleyen çok kültürlü topluluk Misticisssimus, Türkiye’ye geliyor. Grup Ibn Al Arabi’den Mevlana’ya isimlerin şiirlerini yorumluyor.

Jehan Barbur @ Hayal Kahvesi, Ankara // 25 Mart Çarşamba
Şarkıcı – söz yazarı Jehan Barbur, Ankaralı müzikseverlerle buluşacak. Jehan Barbur, son olarak “Sizler Hiç Yokken” isimli albümünü ADA Müzik etiketiyle yayınlamıştı.

David Murray Infinity Quartet @ Babylon // 25 – 26 Mart
Modern cazın önemli temsilcilerinden David Murray iki gece üst üste Babylon’da çalacak. Saksafon sanatçısı Murray, son projesi Infinity Quartet ile sahnede olacak.

Other People: Dave Harrington, Valentin Stip, VISUALS, Yaybahar @ Eski Elhamra Sineması // 26 Mart Perşembe
Nicolas Jaar’ın plak şirketi Other People tayfasından üç müzisyen Vesvese organizasyonuyla İstanbul’a geliyor. Dave Harrington, Valentin Stip ve VISUALS’ın konuk olacağı gecenin tek yerli konuğu ise kendi tasarladığı enstrümanı Yaybahar ile Görkem Şen olacak.

Gitarizma @ KadıköySahne // 26 Mart Perşembe
Türkiye’nin en tanınmış gitaristlerini aynı sahnede buluşturan Gitarizma, yeni bir kadroyla KadıköySahne’de gerçekleşecek. Gitarizma bu kez, Gür Akdad, Hakan Şavklı ve Onur Ataman’ı konuk edecek. Ekibe bas gitarda Levent Candaş, davulda Alpay Şalt ve vokalde Tunç Arkan eşlik edecek.

Dorian & Direc-T & Rete Pegz @ Roxy // 26 Mart Perşembe
Roxy Müzik Günleri bu ay, Dorian, Direc-T ve Rete Pegz’i sahnesinde ağırlayacak.

ANNA RF @ Nublu // 27 Mart Cuma
İsrailli elektronik müzik grubu ANNA RF, reggae köklerinden ve etnik müzikten besleniyor. Kendini post modern bedeviler olarak tanımlayan ekip, 100% Müzik organizasyonuyla Nublu’da bir konser verecek.

Heroines of Sound @ Borusan Müzik Evi // 27 Mart Cuma
Berlin sahnesinin yeni dönem temsilcileri Heroines of Sound kapsamında Borusan Müzik Evi’nde İstanbullu sanatseverlerle buluşacak. Deneysel pop, sound art ve tekno gibi farklı tür ve alanlarda performanslar sergilenecek.

Flört @ Tunnel Sahne // 27 Mart Cuma
90’lı yıllardan bu yana alternatif müzik sahhemizi işgal eden Flört, son olarak 2012 yılında Anadolu Beat isimli stüdyo çalışmasını yayınladı. Grup, dinamik performansıyla Tunnel Sahne’de olacak.

Baba Zula @ The Mekan // 27 Mart Cuma
Türkiye’de psikedelik akımın öncü temsilcilerinden Baba Zula, hipnotize edici sahne performansıyla The Mekan’da olacak.

Phronesis @ Salon İKSV // 27 Mart Cuma
Esbjörn Svensson Trio’dan bu yana Avrupa’nın en heyecan verici piyano üçlüsü olarak karşımıza çıkan Phronesis, Salon İKSV’de çalacak.

NUC Presents: İnsanlar @ Kite // 27 Mart Cuma
Cem Yıldız’ın bağlaması, Barış K’nın elektronik müziği ile bir araya geliyor ve Alican Tezer ile Hogır’ın davul ve perküsyon desteğiyle son halini alıyor. İnsanlar ilk çalışması “Kime Ne” ile Pitchfork’un radarına da girdi.

Miss Crowley & utkan la deniz @ Peyote Nevizade // 27 Mart Cuma
Miss Crowley ve utkan la deniz, aynı gece Peyote Nevizade’nin canlı sahnesinde çalacak.

>>> 5 Soru 5 Cevap // utkan la deniz >>>

Tasmin Little @ CRR Konser Salonu // 28 Mart Cumartesi
Berlin Senfoni, Hong Kong Filarmoni, Londra Senfoni Orkestrası, Londra Filarmoni ve New York Filarmoni gibi tanınmış orkestralar ile çalmış olan keman virtüözü Tasmin Little, İstanbul’a geliyor. Müzisyen, Cemal Reşit Ret Konser Salonu’nun 20. kuruluş yıl dönümünü şerefine, Rengim Gökmen’in şefliğinde bir konser verecek.

KöK @ Karga // 28 Mart Cumartesi
Progresif rock temelli müzik yapan ve bunu Anadolu ezgileriyle besleyen KöK, Kerem Tüzün, Kaan Sezyum ve Cem Ömeroğlu’nun oluşturduğu bir trio. 2013 yılında ilk albümleri “Bilmece”yi yayınlayan ekip, yeni bir albüm hazırlığında.

Birth of Joy @ Hayal Kahvesi, İstanbul // 28 Mart Cumartesi
Hollandalı rock topluluğu Birth of Joy, Shining Stars konserleri kapsamında Hayal Kahvesi’ne konuk oluyor. Grubun müziği psikedelik rock ve blues etkisi taşıyor.

Mehmet Atlı & Anadolu Quartet @ Kadıköy Halk Eğitim Merkezi // 29 Mart Pazar
Anadolu Quartet, yeni albümü “Birîn”den şarkıları seslendireceği konserde, Mehmet Atlı ve orkestrası da bir performans sergileyecek.

*Ah! Kosmos fotoğrafı: Nuri Yılmazer

No comments

Leave a reply