BU HAFTA NE YAPSAK // 22 ÖNERİ

0 Posted by - 24 November 2014 - O OLDU BU OLDU

Korhan Futacı ve Kara Orkestra Sezen Aksu ile aynı sahnede, Nuri Bilge Ceylan’ın fotoğraf sergisi kapılarını açıyor, Can Güngör Külah’ta sahneye çıkıyor; bu hafta için 22 ayrı alternatifimiz var.

Kolektif İstanbul @ BKM Mutfak Sahne // 24 Kasım Pazartesi
Kolektif İstanbul, yaşadıkları şehrin sesini, sedasını caz/funk disipliniyle sunan bir ekip. Anadolu ve Balkan müziğini farklı bir perspektifle deneyim etmek isterseniz kaçırmayın.

Nuri Bilge Ceylan / About Looking @ Dirimart Galeri // 25 Kasım Salı
Heinz Peter Schwerfel’in kuratörlüğünde düzenlenen fotoğraf sergisi, 25 Kasım Salı ziyarete açılıyor. 23 Aralık’a kadar sergiyi gezmek mümkün olacak.

nuribilgee

Can Güngör @ Karaköy Külah // 26 Kasım Çarşamba
Şarkıcı/söz yazarı ekolünün yeni nesil temsilcilerinden Can Güngör, Karaköy Külah sahnesinde çalacak. Kendisiyle hala tanışmadıysanız bu fırsat kaçmaz.

Free-iz-be @ Mitanni // 26 Kasım Çarşamba
Özgür doğaçlama sevdalısı altı müzisyen Mitanni sahnesinde bir araya gelecek. Sumru Ağıryürüyen, Çağlayan yıldız, Tolga Tüzün, Şevket Akıncı, Alper Yılmaz ve Orçun Baştürk Mitanni sahnesine çıkacak isimler.

Kadavar @ Jolly Joker Balans // 26 Kasım Çarşamba
Berlinli rock müzik topluluğu Kadavar, doom ve psychedelic rock’tan etkilenen işler çıkarıyor. İlk dinlediğinizde Black Sabbath’ın aklınızın bir köşesine düşmesi muhtemel.

Dub FX @ garajistanbul // 26 Kasım Çarşamba
Dub FX “Theory of Harmony” isimli yeni albümü vesilesiyle İstanbul’a geliyor. Loop’ların efendisi, Goldnights serisi kapsamında çalacak.

Lost Fingers @ Babylon // 26 Kasım Çarşamba
Lost Fingers bir kez daha İstanbul seyiricisiyle buluşacak. Grup eğlenceli ve dinamik bir performans sunuyor.

Yüzyüzeyken Konuşuruz @ Nefes Bar, Ankara // 27 Kasım Perşembe
Eylül 2013’te “Evdekilere Selam” isimli ilk albümünü yayınlayan Yüzyüzeyken Konuşuruz, çok yakında “Otoban Sıcağı” isimli ikinci stüdyo çalışmasını sunacak. Grup, Ankara’da Nefes Bar’da çalacak.

Dorantes – Grilo @ MEB Şura Salonu, Ankara // 27 Kasım Perşembe
Ankara Piyano Festivali kapsamında İspanyol piyanist David Pena Dorantes, başarılı dansçı Joaquin Grilo ile birlikte sahneye çıkacak. Jaavi Ruibal’ın perküsyonu ile eşlik edeceği performans müzik ve dansı bir araya getirecek.

Pharoah Sanders @ İş Sanat Kültür Merkezi // 27 Kasım Perşembe
Cazın yaşayan efsanelerini İş Sanat Kültür Merkezi sahnesine taşıyan Cazın Ustaları serisi, Pharoah Sanders’ı konuk ediyor. Caz müziğin başarılı tenor saksafon sanatçılarından biri olan Sanders’a piyano, kotrbas ve davuldan oluşan triosu eşlik edecek.

Feridun Düzağaç @ garajistanbul // 28 Kasım Cuma
Rock müziğin ana akım temsilcilerinden Feridun Düzağaç, garajistanbul sahnesinde çalacak.

Mashrou’ Leila @ Bronx Pi Sahne // 28 Kasım Cuma
Kurdukları müzik atölyesini zamanla kolektif bir grup formu haline getiren Beyrutlu ekip, Bronx Pi Sahne’de çalacak. Mashrou’ Leila Orta Doğu kültürünü batı müziğiyle harmanlıyor.

Submotion Orchestra @ Salon İKSV // 28 – 29 Kasım
Caz ve soul melodilerini kendine has elektronika üslubuyla sunan Submotion Orchestra, 7 kişilik geniş kadrosuyla Salon İKSV sahnesinde olacak.

Dave Clarke @ Babylon // 28 Kasım Cuma
John Peel’in “The Baron of Techno” olarak isimlendirdiği Dave Clarke, tansiyonu yüksek bir performans sergilemek üzere Babylon sahnesinde olacak. Dave Clarke, World Service isimli seti ile Resident Advisor’ın 21. Yüzyılın En İyi 10 Mix’i arasında yer aldı.

Portecho @ Roxy // 28 Kasım Cuma
Tan Tunçağ ve Deniz Cuylan’ın elektronik müzik grubu Portecho “Motherboy” isimli albümlerinin ardından ilk yeni şarkıları “Eye of the Storm”u kendi plak şirketlerinden yayınladılar. Roxy sahnesinde çalacak olan ikili “You the Living” isimli yeni şarkısını yayınlama arifesinde.

Bülent Ortaçgil @ Hayal Kahvesi, Alsancak // 28 Kasım Cuma
Kentli müziğin öncü ismi Bülent Ortaçgil, İzmir’de Hayal Kahvesi Alsancak’ta çalacak.

Sinemanın Sessiz Palyaçosu Şarlo’nun 100. Yılı – Şehrin Işıkları film gösterimi @ Salon İstanbul // 29 Kasım Cumartesi
Charlie Chaplin’in 1914’te “Kid Auto Races at Venice” filminde ilk kez seyircilerin karşısına çıkardığı Şarlo, 100 yaşında. “Şehrin Işıkları” (City Lights) isimli Charlie Chaplin filmi, Harbiye’de Salon İstanbul isimli sahnede saat 11:00’de gösterilecek.

20a.tif

Teoman / Athena @ İzmir Arena // 29 Kasım Cumartesi
Vodafone Freezone Konserleri kapsamında şehir şehir dolaşan Teoman ve Athena, bu hafta İzmir Arena’da sahneye çıkacak.

mozART Group @ CRR Konser Salonu // 29 Kasım Cumartesi
Varşova ve Lodz’un prestijli müzik okullarından mezun yaylı dörtlüsü, klasik müziği mizahi bir şekilde yorumluyor. Grup şöyle tanımlıyor kendini:
“Biz büyük konser salonlarının ağırbaşlı resmiyetlerine, klasik müzisyenlerin sıkıcı hayatlarına, fanatik klasik dinleyicilerin haricinde klasik müzik dinlemekten korkan rock, pop ve rap dinleyicilerine rağmen varız. İlham perimize gülünç ironiler yapıyoruz ve bundan alınmayacağından eminiz.”

Mirkelam @ Hayal Kahvesi Beyoğlu // 29 Kasım Cumartesi
Türkçe pop adına başarılı işler veren Mirkelam, Hayal Kahvesi Beyoğlu’nda sahneye çıkacak.

Sezen Aksu & Korhan Futacı ve Kara Orkestra @ Zorlu Center PSM // 29 Kasım Cumartesi
Korhan Futacı ve Kara Orkestra, Sezen Aksu ile aynı sahneyi paylaşacak. Orkestra, Sezen Aksu’nun katılımı ile Aksu şarkılarını yorumlayacak.

Parkta Güzel Bir Gün @ Moda Sahnesi // 30 Kasım Pazar
Kieran Lynn’ın oyunu Yeşim Gökçe çevirisi ile Kemal Aydoğan’ın rejisiyle sahneleniyor. Oyunun tanıtım metni şöyle:

“Politika ile komedinin iç içe geçtiği oyun, günümüz politik kavramlarından olan sınır, vatandaşlık, birey, özgürlük meselelerini tartışma konusu yapıyor.”

guzelbirgun

1 Comment

  • PORTECHO’NUN YENİ ŞARKISI “YOU THE LIVING” GELDİ | Hafif Müzik 26 November 2014 - 11:18 Reply

    […] 28 Kasım Cuma akşamı Roxy Club sahnesinde […]

  • Leave a reply