BU HAFTA NE YAPSAK // 7 ÖNERİ

0 Posted by - 29 September 2014 - O OLDU BU OLDU

Bu hafta için seçtiğimiz 7 öneri arasında, DEPO’da gerçekleşen “Hafızayı Harekete Geçirmek” sergisi, Esin İris’in lansman konseri ile Malt ve Can Gox gibi sevdiğimiz isimler var.

Esin İris Lansman @ Jolly Joker, İstanbul // 2 Ekim Perşembe

Daha önce çeşitli mor ve ötesi, Gökçe, Ayben, Fairuz Derin Bulut ve Kaçak gibi isimlerle yaptığı düetlerle karşımıza çıkmış olan Esin iris ilk albümü “Yine Mavi”yi Sony Müzik etiketile yayınladı. İris, Koray Candemir, Keremcem gibi isimlere şarkı vermiş, reklam ve müziğin kesiştiği noktada çeşitli işler yapmıştı. 2014 yazında fitilini yaktığı solo kariyerinin ilk albüm lansmanı için bu perşembe akşamı Jolly Joker’da sahne alacak.

Hafızayı Harekete Geçirmek: Kadınların Tanıklığı @ DEPO // 3 Ekim (Son tarih)

Küratörlüğünü Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Ayşe Gül Altınay ve Işın Önol’un üstlendiği sergide sunulan feminist eserler, “hafızayı direniş politikalarının bir parçası olarak tasavvur ederken, geniş bir coğrafyaya yayılmış, geçmişteki ve süregiden şiddete dair tanıklıkları” ile hafızamızı diri tutmayı ve “ağır yıkımlardan kurtulmuş veya bunun için mücadele veren kişi ve toplulukların özgün karakterlerini de görünür kılmayı” hedefliyor. Bu cuma günü serginin son ziyaret günü, yolunuzu düşürmeye gayret edin.

Malt @ KadıköySahne // 3 Ekim Cuma

Memleketin nev-i şahsına münhasır rock n’roll abileri Malt, bu cuma akşamı Kadıköy semalarında salınacaklar. Viskiler kadehte, depolar fullü; Malt cuma gecesi enerjisi yüksek bir konser verecek.

Can Gox @ Hayal Kahvesi, Beyoğlu // 3 Ekim Cuma

Blues gırtlaklı kent ozanımız Can Gox, cuma akşamı Beyoğlu’nda Hayal Kahvesi’nde sahne alacak. Can Gox, müzik eğitimini Bilgi Üniversitesi’nden kazandığı burs eşliğinde devam ettirdi. Gox; eğitim süresince Randy Esen, Nükhet Ruacan, E. Ali Perret, Aydın Esen, Mike Wilkens, L. Butch Morris, Neşet Ruacan gibi değerli eğitmenlerin gözetimindeydi.

Eine Kleine Nacht Metal vol.2 @ Pendor Corner, Beyoğlu // 3 Ekim Cuma

Erdem Dilbaz, Erdem Capar ve Barış Akpolat’ın kafa kafaya verip metalin hard core’un dibine vurduğu Eine Kleine Nacht Metal, bir kez daha tozu dumana katmaya hazırlanıyor. Eine Kleine Nacht Metal, üçlünün 90’lardan sevdikleri gruplardan şarkılar çaldıkları bir DJ seçkisi. Gecenin başrolünde şu isimler var: Suicidal Tendencies, Biohazard, Pantera, Converge, DRI, Anthrax, Motörhead, Type O Negative, Earth Crisis, Sick Of It All, Agnostic Front, Madball.

Sattas & Masala @ KadıköySahne // 4 Ekim Cumartesi

Ülkemizin nadir reggae temsilcilerinden biri olan Sattas, yanına oryantalizmi pek seven ve melankolik dub, enerjik electro, dancehall, breakbeat ve drum’n’bass çevresinde üretim yapan Masala’yı da katıp KadıköySahne’ye konuk oluyor.

Gripin @ garajistanbul // 4 Ekim Cumartesi

Alternatif müzik sahnemizin köklü ekiplerinden Gripin, bu hafta sonu garajistanbul’da sevenleriyle buluşacak.

No comments

Leave a reply