BU HAFTA NE YAPSAK? // 7 ÖNERİ

0 Posted by - 01 September 2015 - O OLDU BU OLDU

RBMA Night: Mulatu Astatke @ Küçükçiftlik Park // 1 Eylül Salı

Etiyopyalı usta müzisyen Mulatu Astatke bir kez daha İstanbul semalarında salınacak groove’uyla. RBMA Night’ın konuğu olarak şehre ziyarete gelen müzisyene Barış K, Alican Tezer ve Cem Yıldız’dan kurulu İnsanlar ve Büyük Ev Ablukada eşlik edecek.

Da Frogg + Madcow + Dyln @ Pixie // 4 Eylül Cuma
Drum, bass, jungle sularında gezen bir Pixie gecesi kapıda.

Harun Tekin & Koray Candemir @ Dorock XL // 4 Eylül Cuma

Kadıköy’ün en yeni konser mekanı Dorock XL her hafta sıkı isimleri ağırlamaya devam ediyor. Bu haftanın en ilgi çekici etkinliği Koray Candemir ve Harun Tekin’in gerçekleştireceği akustik performans.

Kiki Social Club (Mert Topuz, Gülşah Turgut, Güven Yıldız) @ Kiki // 4 Eylül Cuma
Kiki’nin geidklisi Mert Topuz Eksen DJ’leir Gülşah Turgut ve Güven Yıldız’ı da alıp afro funk’tan indie’ye savrulacak.

Palmiyeler / Seretan @ Peyote // 5 Eylül Cumartesi

Cumartesi akşamı Peyote’de her katın ayrı güzelliği var. Girişte Özcan Ertek’in elektronik müzik projesi Seretan’ın canlı performansı, orta katta ise son birkaç ayın en çok ilgi gören yerli topluluğu olarak nam salan Palmiyeler var.

14. İstanbul Bienali // 5 Eylül – 1 Kasım
İstanbul Bienali iki ay boyunca 30 ayrı mekanda 60’ın üzerinde katılımcının işlerini sergileyecek. Bienalin bu yılki başlığı Carolyn Christov-Bakargiev tarafından TUZLU SU: Düşünce Biçimleri Üzerine Bir Teori olarak belirlendi.

Peyote On Board #2: Ah! Kosmos, Mondual, Doruk Güralp // 6 Eylül Pazar

Peyote bu pazar İstanbul boğazına açılıyor. İkincisi düzenlenen Peyote On Board, Kabataş’tan yola çıkacak. Eşlikçileri ise Ah! Kosmos, Mondual ve Doruk Güralp. Ayrıntılar şurada.

No comments

Leave a reply