BURNING MAN FESTİVALİ İPTAL EDİLEN RUHSATINI GERİ ALDI

0 Posted by - 10 August 2015 - O OLDU BU OLDU

Amerikan Arazi Ofisi’nin özel izni ile her yıl Nevada çölünde gerçekleşen festival bu yıl ruhsatı almak için oldukça terledi.

Haziran ayında festival yönetiminin önüne özel bir antlaşma koyan Arazi Ofisi, bir hafta sürecek etkinlik boyunca başkent Washington’dan ve Nevada’dan bölgeye giderek hem güvenliği sağlayacak hem de çevresel etkileri kontrol edecek olan ekip için 1 milyon dolar değerinde özel bir çalışma alanı istedi.

burning man 1Talep edilen alan için anlaşma metnine uzun bir liste de ekleyen Arazi Ofisi, sadece 150 memurun kullanacağı özel tuvalet, duşlar, kurutucular, festival boyunca yiyecek-içecek hizmeti veren firmadan sınırsız yararlanma ve 24 saat dondurma erişimi gibi istekleri de metne eklemeyi unutmadı.

Altı hafta süren görüşmelerin ardından geçtiğimiz Cuma günü onaylanan antlaşmadan hemen sonra bir açıklama yapan Festival sorumlusu Marian Goodel, sonuçtan memnun olduklarını, Arazi Ofisi’yle son haftalarda yaptıkları yakın çalışmanın oldukça verimli geçtiğini söyledi.

İlk defa 1986 yılında San Francisco’daki Baker Beach’te gerçekleşen ve 1990 yılından itibaren Nevada’daki Black Rock çölünde hayat bulan sıra dışı festival Burning Man, 30 Ağustos ve 7 Eylül tarihleri arasında yaklaşık 70.000 insanı ağırlamaya hazırlanıyor.

Geçen yılki festivali merak edenler için:

No comments

Leave a reply