Burning Man’de ateşin içine atlayan adam hayatını kaybetti

2 Posted by - 04 September 2017 - O OLDU BU OLDU

Nevada’nın Black Rock çölünde 27 Ağustos’ta başlayan ve 4 Eylül’de son bulacak olan festivalin, simge haline gelen dev insan kuklası yakma töreni sırasında güvenliği aşan ve ateşin içine dalan 41 yaşındaki adam kaldırıldığı hastanede öldü.

Pershing County şerif ofisinden yapılan açıklamaya göre, adı Aaron Joel Mitchell olduğu tespit edilen adamın iki ayrı güvenlik hattını aşmayı başardığı ve töreni izleyen yaklaşık 50 bin seyircinin gözleri önünde ateşe daldığı resmi rapora kaydedildi.

Aslen Oklahomalı olan fakat eşiyle birlikte İsviçre’de yaşadığı belirlenen Mitchell’ın intihar mı ettiği yoksa bir uyuşturucu maddenin etkisiyle mi bu eylemi yaptığı ise şimdilik belirsiz.

burning man 2

Burning Man yönetimi ise yaptığı açıklamada, Pazar günü öğleden sonra yapılacak bütün yakma törenlerinin iptal edildiği fakat akşam 20:00’de yapılacak geleneksel tapınak ateşinin yakılacağını duyurdu.

İlk defa 1986 yılında San Fransisco’da düzenlenen ve 1990’da Nevada – Black Rock çölündeki mekanına taşınan etkinlik dünyanın en sıra dışı festivallerinden biri olarak adlandırılıyor.

No comments

Leave a reply