Can Bonomo’ya görev verilince…

0 Posted by - 15 January 2012 - O OLDU BU OLDU

20120115-104840.jpg

Oturup insanları izlemeye başladım. Can Bonomo’nun Eurovision’a katılacak olması pek çok yönden aydınlatıcı bir deneyim oldu. Bakın neler düşündürdü…

Bir kere çok iyi bir sınav oldu. Anlaşıldı ki müzik dünyasının bir kısmı yenilikleri hiç takip etmiyor. Bu çok açık bir biçimde belli. Yenilik diye yeni Ajda’lar ve yeni Sezen’leri görüyorlar sadece. “Tanımıyorum”, “Hiç duymadım”, “Dinlemedim, genç bir arkadaş herhalde”, “O da kim?”… Can Bonomo’ya Eurovision için görev verilince gelen yorumlar böyleydi. Bunu söyleyenler sade vatandaş olsa eyvallah. Aranjör, müzik adamı, müzik yazarı bu kişiler. “Sevmem” ayrı, “Dinlemem” ayrı, “Beğenmedim” ayrı, “Adını duydum ama dinlemedim”, ona da tamam. Ama “Hiç duymadım” diyen, bence “Ben ne yapıyorum” diye kendini sorgulasın.
* Doğru bir iş yaptı TRT. İki ay kadar önce ortalık Atiye, Hande diye inlerken “İşte benim adaylarım” diye bir yazı yazmıştım. Can Bonomo da adaylar arasındaydı. O listeden kim gitse aynı şekilde sevinirdim. İyi müzik, eğlenceli müzik, “Türk insanının seveceği müzik” bir grup müzisyenin tekelinde değil çünkü. Eurovision’a gidebilir ve gidemez diye ikiye mi ayrılıyor müzisyenler? Önceki sene de Kürt bir sanatçımız Kürtçe ve Türkçe şarkıyla katılsın diye yazmıştım. Umarım TRT bir gün bunu da yapar.
* Birinci gün “O da kim?” diyenlerin ikinci gün “Tamam ya bu çocuğu biliyorum, zaten ilk ben keşfetmiştim. Bizim çocuk bu Can. Nasıl tanımazsınız!” diye çevirmesini muhabbetle karşıladım. Demek “Kim bu Bonomo?” diye Youtube’a girdiler ve gördükleri şeyi beğendiler. Memnuniyet verici…
* Bir de şu var. Her Eurovision muhabbeti açıldığında Twitter’da falan “Eurovision? Iyyy, ne alaka?” yazanlardan olmadığım için şanslı hissediyorum kendimi.
Ne fazla ciddiye al, ne de nefret et… Biraz eğlen. Hepsi bu…

1 Comment

  • spider jerusalem 15 January 2012 - 17:30 Reply

    bir de saçma sapan espriler türetenler olmasa…

  • Leave a reply