CEYLAN ERTEM’İN YENİ ALBÜMÜ “AMANSIZ GÜCENİK” GELMİŞTİR

0 Posted by - 13 November 2014 - ALBÜM, O OLDU BU OLDU

Ceylan Ertem’in bir süredir üzerinde çalıştığı albümü “Amansız Gücenik” raflardaki yerini aldı. Albüm iTunes’dan Spotify’a birçok çevrimiçi platformdan da dinlenebiliyor.

Prodüktörlüğünü Can Güngör’ün üstlendiği yeni Ceylan Ertem albümü, 2012 yılında yayımlanan “Ütopyalar Güzeldir”in takipçisi. Albüm, Cihan Mürtezaoğlu, Elif Çağlar, Can Güngör ve Cenk Erdoğan’a ait bestelerin yanı sıra sözleri Mabel Matiz’e ait olan bir şarkı içeriyor. Albüme şarkı veren en dikkat çekici isim ise Yıldız Tilbe. Ceylan Ertem’in “ilham kaynağım” diye nitelediği Yıldız Tilbe, Ceylan Ertem’e özel olarak yazdığı “Kahroloji” isimli yeni bir besteyle albüme destek oldu.

ceylan ertem kapak

“Amansız Gücenik” aynı zamanda iki adet uyarlama içeriyor. Sözleri Şahin Çandır, bestesi ise Avni Anıl’a ait olan bir Türk Sanat Müziği klasiği “Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun” isimli eser ve Ceylan’ın sahnede sıklıkla seslendirdiği Yıldız Tilbe bestesi “El Adamı” yeniden yorumlanan şarkılar.

“Hırpalandı Mayıs” isimli Gezi’ye selam duran bir şarkıyla açılan “Amansız Gücenik”, adını Edip Cansever’in “Ben Ruhi Bey Nasılım” şiirinde geçen bir tasvirden alıyor. Müzik marketlerdeki yerini bugün alan albümü Spotify, Deezer, iTunes, aveamüzik, TTNet Müzik‘ten dinlemek mümkün.

*Ceylan Ertem’in Hafif Müzik için hazırladığı hafta sonu listesini dinlemek isterseniz şuraya bakmanız yeterli.

*Albümün teaser’ı:

No comments

Leave a reply