Chris Cornell anma konseri için dev kadro yolda: Metallica, Foo Fighters, Ryan Adams…

0 Posted by - 14 November 2018 - O OLDU BU OLDU

Geçen yıl Mayıs ayında hayatını kaybeden Seattle çıkışlı müzisyen için 2019’un hemen başı için planlanan konserin kadrosu belli olmaya başladı.

Cornell’in ailesi ile yakın dostları tarafından organize edilen ve Ocak ayında Los Angeles’ta gerçekleşmesi planlanan gösteriye, hayatta olan Soundgarden ve Audioslave üyelerinin yanı sıra Metallica, Foo Fighters ve Ryan Adams’ın katılımı kesinleşti. Televizyon dünyasından Jimmy Kimmel gibi bazı isimlerin de sahnede yerini alacağı gecenin organizatörleri arasında Tom Hanks, Brad Pitt ve Rita Wilson gibi sinema kökenli sanatçılar da var.

Geliri Chris & Vicky Cornell Vakfı ile epidermolizis bülloza hastalığının tedavisi için çalışan bir tıp merkezine aktarılacak olan konserin katılımcılarının ilerleyen haftalarda artması bekleniyor.

Ekim ayında, doğup büyüdüğü yer olan Seattle’a gerçek boyutlu bronz bir heykeli dikilen Chris Cornell 18 Mayıs 2017 tarihinde, Detroit’te Soundgarden ile verdiği bir konserden sonra odasında ölü bulunmuş ve daha sonra açıklanan adli tıp raporlarında intihar ettiği ifade edilmişti.

No comments

Leave a reply