Chris Cornell heykeliyle Seattle’da ölümsüzleşecek

0 Posted by - 10 August 2017 - O OLDU BU OLDU

18 Mayıs’ta 52 yaşındayken hayata veda eden Cornell’in ailesi plana onay verdi ve heykel en geç bir yıl içinde dikilmiş olacak.

Amerikalı müzisyenin dul eşi Vicky Cornell’in yerel bir gazeteye verdiği röportaja göre, Johnny Ramone’nin heykel ve mezar tasarımını da yapan Wayne Toth imzası taşıyacak olan proje için son aşamaya gelindi.

“Chris’i doğup büyüdüğü yer olan Seattle’a geri getirerek burada her zaman hatırlanmasını istiyoruz” diyen Vicky, kendisinin ve kızlarını bir taslak çizim üzerinde karar kıldıklarını ve heykelin 7-8 ay içerisinde hazır olacağını ifade etti.

Vicky Cornell

Heykelin şehrin neresine dikileceği ile ilgili henüz karar vermediklerini de söyleyen Vicky Cornell, bu konuda önümüzdeki günlerde hayranlarının da fikrini alarak bir sonuca ulaşacaklarını sözlerine ekledi.

Audioslave ile çıktığı turne sırasında gittiği Chicago’da bir otel odasında ölü bulunan Chris Cornell’in, yapılan soruşturma sonrasında intihar ettiği anlaşılmış ve içtiği psikiyatrik ilaçların buna neden olduğu iddia edilmişti.

No comments

Leave a reply