Chris Cornell’in ölüm nedeni belli oldu

54 Posted by - 19 May 2017 - O OLDU BU OLDU

Çarşamba gecesi gerçekleşen Detroit konserinden sonra otel odasında ölü bulunan 52 yaşındaki müzisyenle ilgili soruşturmaya katılan tıbbi uzmanlar dün basına ilk açıklamayı yaptı.

İncelemelere göre Chris Cornell’in kendini asarak intihar ettiğini söyleyen doktorların açıklaması dün akşam saatlerinden Associated Press’in Twitter hesabından duyuruldu.

Ölüm haberiyle birlikte son saatleri mercek altına alınan Cornell’in, olayın gerçekleşmesinden saatler önce çıktığı konserin videoları da yoğun olarak paylaşılıyor. (Aşağıda)

20 Temmuz 1964 yılında ABD’nin Seattle kentinde eczacı bir baba ve muhasebeci bir annenin çocuğu olarak dünyaya gelen Christopher John Boyle (Chris Cornell), ilk grubu olan The Shemps‘i lise yıllarında kurmuş ve 1984’te beraber Soundgarden‘ı oluşturacağı dostlarıyla o yıllarda tanışmıştı. Özellikle 90’lı yıllarda etkili olan grunge akımının kurucularından olarak anılan Cornell, grubun 1997’de dağılmasından sonra Tom Morello ile birlikte Audioslave macerasına atılmış fakat 2007’den sonra yoluna yalnız başına devam etme kararı almıştı.

Geçen yıl, Soundgarden ekibinin yeniden bir araya gelerek yeni bir albüm yapacağı haberini doğrulayan Cornell, bu yılın başından itibaren grupla birlikte stüdyodaydı ve çıktığı son konser olan Detroit gösterisi ise ekibin Kuzey Amerika turnesinin duraklarından biriydi.

1 Comment

  • Ercan 19 May 2017 - 18:31 Reply

    Acaba derdi neydi bu kadar

  • Leave a reply