Coachella 2019’da festival güvenliğini arttırmak için harekete geçti

0 Posted by - 06 January 2019 - O OLDU BU OLDU

Her yıl dünya genelinde milyonlarca insanın ziyaret ettiği açık hava festivallerinde yaşanan saldırı/taciz gibi olaylar artınca festival yönetimleri de ek önlemler almaya başladı. Son örnek California – Indio’da Nisan ayında gerçekleşecek olan Coachella’dan.

Bu yıl uygulamaya girecek bir seri yeniliği dün bir basın bülteniyle duyuran yönetim, artan cinsel saldırı, taciz ve kavga olaylarını engellemek için, yaşanabilecek özel durumlara karşı eğitilmiş bir tür güvenlik ekibini devreye sokacağını açıkladı. “Trained Safety Ambassadors” olarak tarif edilen Eğitimli Güvenlik Elçileri, şikayet üzerine veya gerekli gördüğü durumlarda kişilere müdahale edecek, sorun çıkartan ziyaretçileri alan dışına atıp güvenlik güçlerine de bilgi verecek. Çadır kurulan alanlardaki insanların ihtiyacı olan her türlü hizmete kolayca alabilmesi için de devreye girecek olan timler sayesinde katılımcıların çok daha rahat ettirilmesi amaçlanıyor.

Bu yıl için bir yeniliğe daha imza atan Coachella yönetimi, festivali ziyaret eden her cinsel tercihten insanın kolaylıkla yararlanabileceği “Cinsiyet ayrımı gözetmeyen” banyoları da kullanıma açmayı planlıyor.

2019 için planlanan tüm yenilikleri “Every One” başlığı altında tanıtan ve festival alanında farklı noktalara kurulacak aynı logolu çadırların içinde her türlü destek/danışmanlık hizmeti de verecek olan Coachella’nın konuyla ilgili açıklamasına bu linkten ulaşılabilir.

12-14 ve 19-21 Nisan tarihleri arasında iki hafta sonu olarak gerçekleşecek Coachella Festivali‘nde Childish Gambino, Tame Impala ve Ariana Grande headliner olarak açıklanırken, üç gün boyunca sahneye çıkacak diğer isimler arasında Janelle Monáe, The 1975, Solange, Weezer, Aphex Twin, Four Tet, Christine and the Queens, Mac DeMarco ve Blood Orange da yer aldı. Yeniden göz atmak isteyenler için işte tam liste:

No comments

Leave a reply