Coachella ve Bonnaroo “Süper Festival” için güçlerini birleştiriyor

1 Posted by - 07 February 2017 - O OLDU BU OLDU

Yaz aylarında yoğun talep gören açık hava festivalleri arasına 2018’de bir tane daha eklenecek.

Bundan 50 yıl kadar önce tarlanın ortasına kurulan derme çatma bir sahnenin etrafına yayılmak ve 2-3 gün boyunca ucuz yoldan müziğe ve eğlenceye doymak anlamına gelen açık hava festivalciliği artık başlı başına bir endüstri oldu ve organizasyonları üstlenen dev şirketler her yıl daha büyük etkinlikler için yeni projeler geliştiriyor.

Coachella Festivali’nin arkasındaki isim olan müzik ve spor organüzatörü AEG ile Bonnaroo’nun yaratıcısı Superfly güçlerini birleştirmeye ve Denver – Colorado’da, adı henüz belli olmayan bir -Süper Festival- yaratmaya karar verdiler. Coachella örneğindeki gibi müzik ve sanatı beraber sunmayı amaçlayan etkinlik gelecek yıl Eylül gibi hayata geçecek ve konuklarını 60 bin kişilik bir festival alanında ağırlayacak.

Coachella+Art

Coachella’nın alt organizatörü Goldenvoice tarafından geçen yıl Indio’da Desert Trip adlı yeni bir -Süper Festival- düzenlenmiş ve üst gelir grubuna hitap eden etkinliğin ilk yıl konukları Rolling Stones, Roger Waters, Paul McCartney, Neil Young, The Who ve Bob Dylan olunca yoğun talep sonucu program iki hafta sonu olarak revize edilmişti.

No comments

Leave a reply