Country Müzik Ödülleri’ne ırkçılık gölgesi düştü

1 Posted by - 04 November 2016 - O OLDU BU OLDU

Bu yıl 50’inci defa sahiplerini bulan ödüllerin dağıtıldığı gecede sahneye çıkan Beyonce, sosyal medyada ırkçıların hedefi oldu.

2 Kasım gecesi Nashville’deki Bridgestone Arena’da düzenlenen ve ABC tarafından canlı yayınlanan törenin belki de en unutulmaz anlarından birisi, Dixie Chicks ile birlikte sahneye çıkarak Daddy Lessons adlı parçasını seslendiren Beyonce’nin gösterisi oldu.

Müzikal anlamda oldukça başarılı bir performans olmasına rağmen, etkinliğin sosyal medya hesaplarında ırkçı yorumlara maruz kalan gösteriye ait paylaşımların, bir süre sonra yöneticiler tarafından tamamen silinmesi tepkilere yol açtı.

İlerleyen saatlerde konuyla ilgili bir açıklama yapmak zorunda kalan Amerikan Country Müzik Derneği, Beyonce’nin gecenin yıldızı olduğunu, kasten içerik silinmediğini, sadece şovun fragmanlarını (Performans gerçekleştiği için) kaldırıldığını söyledi. Dernek, artan tepkiler üzerine içeriği Instagram üzerinden yeniden paylaştı fakat dakikalar içerisine yapılan binlerce ırkçı ve destekçi yorumuna engel olamadı.

cma_instagram

Afro-Amerikalı vatandaşların son yıllarda polis tarafından uğradığı şiddeti gündeme taşıyan Black Lives Matter hareketinin destekçilerinden olan Beyonce’nin, fazlasıyla -Beyaz- olarak bilinen Country Müzik Ödülleri törenine katılacak olması bir süredir Amerika’daki ırkçı çevrelerde tartışma yaratmıştı.

No comments

Leave a reply