CULTURE CLUB ORJİNAL KADROSUYLA TEKRAR BİR ARADA

0 Posted by - 13 August 2014 - O OLDU BU OLDU

80’li yıllara damgasını vuran Culture Club 14 yıl aradan sonra, orjinal kadrosuyla tekrar bir araya geliyor. Grubun efsane ismi Boy George geçtiğimiz Mayıs ayında bir albüm hazırlığı olduğunu kabul etmişti ama, kimlerle çalışacağı ve albümün ne zaman çıkacağı hakkında bir açıklama yapmamıştı.

Culture Club (1998)

Culture Club (1999)

Kasım ayında Kuzey Amerika turnesine çıkacak olan grubun, 2015’in hemen başında yeni albümünü yayınlayacağı artık kesinleşti. Culture Club’ın orjinal kadrosunu oluşturan Mikey Craig (bas gitar), Roy Hay (gitar ve klavye) ve Jon Moss (bateri ve perküsyon), ekibin özellikle 80’li yıllarda yaptığı “Karma Chameleon” ve “Do You Really Want to Hurt Me” adlı parçalar ile listelerde zirveye çıkmasını sağlamıştı. Grup başarılı performansı sayesinde kısa sürede Dünya çapında 50 milyondan fazla albüm ve 100 milyondan fazla single sattı.

Culture Club 1986 yılında “From Luxury to Heartache” albümünü çıkardıktan sonra dağıldı ve uzun süre, Boy George’un uyuşturucu probleminden dolayı bir araya gelemedi. 1999’de tekrar toplanan ekip, “Don’t Mind If I Do” isimli albümü çıkarttıktan sonra tekrar ayrıldı ve o günden bu yana ilk defa bir araya geliyor.

Culture Club’ı eski haliyle hatırlamak isteyenler için:

No comments

Leave a reply