Cumartesi albümü Dr. House’dan…

0 Posted by - 06 August 2011 - O OLDU BU OLDU

20110806-014053.jpg

İçinde kimsenin “Dur bi çay demleyeyim de öyle konuşalım” diye dakika başı top çevirmediği, ağır abilerin ciplerle falan dolaşmadığı, herkesin ya malikhanede ya da yüksek tavanlı eski İstanbul evinde yaşamadığı, aforizmaların havada uçuşmadığı diziler de var. “House M.D.” bunlardan biri olduğundan ilgiyle izleyebiliyorum.

O yüzden başroldeki Dr. House, Hugh Laurie’nin blues albümü çıkınca ilgiledim. Bazen tam da canlandırdığı doktora benziyor Laurie. Onun gibi piyano ve gitar çalıyor, şarkı söylüyor. Ve albümü dinlerken insan ister istemez Laurie değil
House albüm yapmış gibi hissediyor.
Albüm mü? Klasik bir blues albümü. Daha önce Bruce Willis’in (blues), Steve Martin’in (bluegrass), Steven Seagal’in (blues) albümlerini dinledim. Bu en iyisi. “House nasıl peki kıvırabilmiş mi” diye soracak olursanız şöyle anlatayım; sesi Sinan’dan iyi, ondan iyi piyano çalıyor ve adam bir yandan da dünyanın en tanınmış oyuncularından. Bence fazlasını beklemek haksızlık zaten. Evde vakit geçiriyorsanız fonda kısık ateşte babalar gibi dinlenir.

1 Comment

  • Kaan 06 August 2011 - 14:06 Reply

    Daha çok bir pazar albümü aslında 🙂 Hele bir de hava sıcaksa, klima değil de, camlar açıksa ve “cereyan” yapıyorsa, işte tam öyle laptop kucakta çok güzel dinlenir gibi bir havası varmış.

  • Leave a reply