DAMON ALBARN ALICE IN WONDERLAND MÜZİKALİNİ YENİDEN YORUMLAYACAK

0 Posted by - 22 January 2015 - O OLDU BU OLDU

Blur solisti, Gorillaz’ın asıl abisi Damon Albarn, klasikleşmiş Lewis Carroll romanı Alice in Wonderland’in müzikal yorumu için kolları sıvadı.

“Wonder.Land” adını taşıyacak olan müzikal, National Theatre’da kurumun yeni sanat direktörü Rufus Norris’in denetiminde hazırlanacak. Rufus Norris, Albarn ile ilk kez çalışmıyor. İkili daha önce 16. yüzyıl bilim adamlarından John Dee’nin hikayesini anlatan “Dr. Dee” adlı opera için birlikte çalışmıştı.

Alice in Wonderland ya da bizdeki adıyla Alice Harikalar Diyarında’ya yapılacak uyarlama, 12 yaşındaki Aly’nin başından geçenleri konu ediyor. Aly, orijinal hikayenin kahramanı Alice’in dijital evrende kendisi için yarattığı kimliği, hayali karakteri. Aly, okulda zorbalıkla tanışıyor, evde mutsuz ve ailesinden uzaklaşmak istiyor. Tüm bu sebepler Aly’yi çok sevdiği dijital dünyada kaybolmaya sevk ediyor.

Rae Smith’in sahne tasarımını, Albarn’ın müziklerini yapacağı “Wonder.Land”, prömiyerini Temmuz ayında Manchester International Festival’da gerçekleştirecek.

Dr. Dee live session:

No comments

Leave a reply