D’ANGELO NİHAYET GERİ DÖNÜYOR: “BLACK MESSIAH”

0 Posted by - 13 December 2014 - O OLDU BU OLDU

2000 yılında yayınladığı “Voodoo” isimli albümünden beri sesi soluğu çıkmayan D’Angelo “Black Messiah” isimli stüdyo çalışması ile geri dönüyor.

1998 tarihli “Brown Sugar” ile kariyerinin ilk adımını sağlam atan D’Angelo, neo-soul adına az ama öz iş vermiş, parlak isimlerden biri. Nitekim “Brown Sugar”da 90’ların neo-soul yıldızları Erykah Badu, Lauryn Hill ve Maxvwell’in desteğini aldı.

Richmond, Virginia’lı müzik adamı, üçüncü stüdyo albümü olacak “Black Messiah”ı aslında 2009 yılında “James River and that Prince” adıyla yayınlayacaktı. Son 5 yıl, ha geldi, ha gelecek, bu yıl mutlaka diyerek geçti. 2009 yılında menajeri tarafından yapılan açıklamaya bakılırsa albümde Cee Lo Green, Raphael Saadiq ve Mark Ronson’un desteğini alacaktı. 2011 yılında ise D’Angelo’nun uzun yol arkadaşı The Roots tayfasından davulcu ?uestlove, Pitchfork’a verdiği bir röportajda albümün %99’unun tamamlandığını söyledi.

5 yıl önce adı “James River” olarak belirlenen D’Angelo albümü “Black Messiah” adıyla nihayet yayınlanıyor. Albümde yer alacak yeni D’Angelo şarkılarından biri Red Bull 20 Before 15 aracılığıyla ilk kez müzik severlerle buluşacak. (Güncelleme: Şarkı erken teşrif etti, hemen aşağıda.) Albümün tamamı ise önümüzdeki günlerde New York’ta gerçekleştirilecek bir dinleme partisi ile görücüye çıkacak.

Albümün teaser’ı:

2000 tarihli “Voodoo”dan bir Method Man & Redman düeti, “Left & Right”:

No comments

Leave a reply