Daptone Records’tan Charles Bradley’e videolu veda

1 Posted by - 03 October 2017 - O OLDU BU OLDU

Hayatının son yıllarını kanserle mücadele ederek geçiren ve 24 Eylül’de 68 yaşını sürerken hayata veda eden Amerikalı müzisyenine kendi yuvasından hüzünlü bir veda geldi.

Müzik dünyasında hak ettiği yeri bulamamış, çoğu zaman sansı yaver gitmemiş birçok başarılı ismi bünyesinde barındıran ve geniş kitlelere ulaştıran Daptone Records’un, şirketin kurucusu Sharon Jones ile benzer bir kaderi paylaşan sanatçısı Charles Bradley, şöhreti geç yaşta yakalasa da ardında büyük bir seven kitlesi bırakmayı başardı.

Daptone’un dün sabah yayına verdiği dört dakikalık videoda Bradley’in 2014 yılında Viyana’da çekilmiş görüntüleri ve konuşmalarının yanı sıra, Sharon Jones ile birlikte sahnede görüldüğü duygusal anlar da var.

1948 yılında Gainesvillle – Florida’da doğan Charles Edward Bradley büyükannesi tarafından büyütüldü ve 8 yaşında, onu terk eden annesi ile birlikte New York’a taşınmak zorunda kaldı. 14 yaşında Apollo Theater’da ilk defa izlediği James Brown, üzerinde derin izler bıraktı ve aynı dönemde ailesini terk eden Bradley sokaklarda yaşamaya başlayarak zorlu bir döneme de başlamış oldu.

Müzisyenlik dışında neredeyse her işi yapan ve 1977’de California’ya yerleşene kadar otostopla ülkeyi dolaşan Charles Bradley, 1996 yılında New York’a geri dönerek ilk profesyonel sahne gösterilerine başladı ve ilk albümü No Time for Dreaming‘i 2011’de Daptone Records’tan yayımladı.

Daptone Records ile üç albüm yapan Bradley, en son 2016’de Changes‘i piyasaya sürmüş ve hemen ardından da turneye çıkmıştı.

No comments

Leave a reply