Darbukasız çıkmam abi!

0 Posted by - 06 March 2010 - O OLDU BU OLDU

119236

Manga’nın Eurovision şarkısı açıklandı, insanlar aramaya başladı: “Şarkıyı nasıl buldun?” Şarkıyı iyi buldum. Manga iyi bir grup. Kendine güvenli, sahnede durmayı, iletişim kurmayı biliyor, tecrübeli. İngilizce şarkının sözleri sırıtmıyor. Ferman’ın telaffuzu da iyi. Yani bu şarkının ısmarlama bir Eurovision şarkısı olmasının verdiği sevimsizlik hissi dışında aksayan bir şey yok. O da normaldir.
Yarışmada kaçıncı olacağı mühim değil. Ben daha önce Avrupa çapında MTV ödülü alan Manga’nın Avrupa dinleyicisi için de anlamlı olabilecek şarkılar yapmasını, sesini duyurmasını önemsiyorum. Bu da fırsattır.
Bu arada “darbuka” gene iş başında. Eurovision’a katılan her şarkımızda uysun uymasın muhakkak bir darbuka oluyor. TRT’nin kadrolu darbukası herhalde bu darbuka. Darbuka candır da, her şarkıya olmuyor.

3 Comments

  • Oğuz 06 March 2010 - 20:44 Reply

    İşin ilginç yanı her zaman olduğu gibi yine bir Eurovision şarkımız beğenilmedi. Hafızam beni yanıltmıyorsa Sertab Erener’den beri toplumca kabul edebildiğimiz bir Eurovision şarkımız olmadı (sanırım yine onlara göre her sene bu yarışmada birinci olabilecek potansiyele sahibimiz ama nedense kullanmıyoruz bunu). Normaldir bu ülkede, bugüne kadar hangi konuda anlaşabildik ki, neyse. Manga ciddi bir dereceyle dönecektir, eminim buna.

  • Mustafa 10 March 2010 - 17:10 Reply

    Bugün şarkıyı dinlerken aynı şeyi düşündüm. Türkiye’de avrupalı gibi müzik yapıyoruz, yurtdışına gidince Türklüğümüz tutuyor. Kötü olduğu için demiyorum. Manga’nın şarkısını da beğendim epey ama Tarkan gitmeli seneye 😛

  • özlem 11 May 2010 - 21:34 Reply

    manga seni çok seviyoruz ama cemi daha çok seviyorum cemmmmmmmmmm çok tatlısınnn aşkitommm

  • Leave a reply