DAVID BOWIE YENİ BİR ŞARKI DAHA PAYLAŞTI

0 Posted by - 10 November 2014 - O OLDU BU OLDU

David Bowie 2013 çıkışlı albümü “The Next Day”in ardından paylaştığı yeni şarkısı “Sue (Or in A Season Of Crime)”ın b-side’ı olacak bir yeni kayıt servis etti. “‘Tis A Pity She Was A Whore” isimli şarkı adını bir 17. yüzyıl tragedyasından alıyor.

David Bowie’nin 18 Kasım 2014’te yayınlanacak olan derleme albümü “Nothing Has Changed” müzisyenin seçkin eserleri ve popüler şarkılarının farklı versiyonlarının yanısıra bir de yeni şarkı içerecek. “Sue (Or in a Season of Crime)” isimli şarkıyı daha önce duyurmuştuk.
Bu şarkı albümle aynı tarihte 33’lük formatında yayınlanacak. Teklinin ikinci yüzünde yer alacak olan “‘Tis A Pity She Was A Whore” isimli parça ise prömiyerini bu sabah BBC6’te yaptı. Şarkıyı BBC6’teki programdan ya da hemen aşağıdaki youtube ilişiminden dinleyebilirsiniz. Ayrıca, iTunes üzerinden satın almak mümkün.

Art-rock yakıştırması yapabileceğimiz yeni David Bowie kaydı, adını “Tis A Pity She’s A Whore” isimli John Ford tragedyasından alıyor. Bowie şarkı için “Eğer vorticism akımı sanatçıları bir şarkı yazsalardı buna benzerdi” demiş. Vorticism, 1910’lu yılların başında eserler vermiş bir İngiliz sanat akımı. Kısa ömürlü süren bu akım, kübizmden etkilenmiş olup futuristik çalışmalar ortaya koymasıyla biliniyor.

No comments

Leave a reply