David Bowie’nin külleri Burning Man’de…

5 Posted by - 12 September 2016 - O OLDU BU OLDU

Her yıl bir hafta boyunca Nevada-Black Rock çölünde dünyanın en sıradışı festivallerinden birisi gerçekleşiyor ve bu yıl sessiz sedasız yapılan bir tören etkinliği daha da unutulmaz kıldı.

eonline.com‘da çıkan bir habere göre, Bowie’nin dul eşi İman’dan izin alan vaftiz oğlu, New York’ta yakılan cenazenin küllerini Burning Man’e getirdi ve festival alanındaki tapınakta yaklaşık 70 kişilik bir toplulukla birlikte yapılan törenin ardından çöle saçtı.

Olaya şahitlik eden bazı festival katılımcılarının ifadesine göre törene katılan küçük topluluk yüzlerine Bowie makyajı yaparak onu onurlandırdı.

burning-man-temple

10 Ocak 2016’da, son albümü “Blackstar”ı yayımladıktan sadece iki gün sonra 69 yaşındayken hayata veda eden David Bowie’ye vasiyeti gereği bir cenaze töreni yapılmamış ve naaşı New York’taki bir krematoryumda yakılmıştı.

Bir buçuk yıldır kanserle mücadele eden fakat müzik çalışmalarından asla vazgeçmeyen Bowie geçen yıl, hayatını ve kariyerini anlatan “David Bowie Is” adlı retrospektif bir sergiyi gösterime koymuş ve dünyanın belli başlı merkezlerinde ziyarete açılan sergi, milyonlarca insan tarafından izlenmişti.

Güncelleme: Söz konusu haberin yayılmasının ardında Bowie’nin öz oğlu Duncan Jones Twitter’dan bir açıklama yaptı ve olayı yalanladı.

No comments

Leave a reply