David Byrne Aralık playlist’inde Erkin Koray sürprizi yaptı

0 Posted by - 13 December 2018 - O OLDU BU OLDU

Bu yılın hemen başında solo albümü American Utopia‘yı yayına veren ve Talking Heads ile başlayan müzikal yolculuğu boyunca sık sık muhalif kimliği ile de gündeme gelen İskoç kökenli müzisyen çok özel bir Aralık playlist’i hazırladı.

Son dönemde yakın dostları tarafından kendisine önerilen veya tesadüf eseri rastladığı şarkılardan oluşan 41 parçalık playlist sanatçının web sitesinde ve Spotify hesabında paylaşıldı. Aralarında Rachid Taha, Mitski, Laura Mvula, St. Vincent, Panda Bear, Jorja Smith ve Kimbra gibi isimlerin yer aldığı listede en çok göze çarpan isim ise, Byrne’ün geçen yılki İstanbul ziyareti sırasında müziğiyle tanıştığı Erkin Koray.

Koray’ın 1989 tarihli albümü “Hay Yam Yam” ile aynı adı taşıyan şarkının yer verildiği listenin açıklamasına “Türkiye’de müziğin geçirdiği oldukça ciddi bir saykodelik dönem var” diye not da düşen 66 yaşındaki sanatçının yaklaşık üç saatlik playlist’i aşağıda. Şarkıları sadece dinlemek yerine satın almayı da düşünenler için ise David Byrne internet sitesinden verilen linklere buradan ulaşmak mümkün.

No comments

Leave a reply