David Gilmour 120 gitarını açık arttırmayla satışa çıkartıyor

0 Posted by - 30 January 2019 - O OLDU BU OLDU

Yarım yüzyıldan fazla bir geçmişe sahip olan müzik kariyeri boyunca hem Pink Floyd’la hem de solo kariyerinde kullandığı ikon gitarları müzayedeye çıkartacak olan İngiliz müzisyen, elde edilecek geliri yardım amaçlı bağışlamayı planlıyor.

Pink Folyd’un The Dark Side of the Moon, Wish You Were Here ve The Wall albümleri kaydedilirken kullanılan 1969 model siyah Fender Stratocaster’ın da aralarında olduğu toplam 120 gitar için konuşan Gilmour, “Yıllar içerisinde bana çok güzel müzikler veren ve maddi anlamda kendilerini defalarca ödeyen bu gitarlar benim için çok değerli olmasına rağmen artık ayrılma vakitleri geldi” diye duygularını ifade etti.

20 Haziran günü New York’taki Christie’s Müzayede Evi tarafından açık arttırmayla satılacak olan gitarların açılış fiyatları 15.000 ile 150.000 dolar arasında değişiyor. Elde edilecek miktarın, Gilmour’un kendi kurduğu vakıf aracılığı üzerinden yardım amaçlı kullanılacağı da ifade edilen müzayede açıklaması ile ilgili geniş bilgiye Christie’s web sitesi üzerinden ulaşılabilir.

No comments

Leave a reply