David Gilmour: “Emekli olmaya niyetim yok, yeni albüm yolda”

0 Posted by - 08 September 2017 - O OLDU BU OLDU

Önce Pink Floyd ile olan defterini 2014’teki The Endless River ile kapattı ve bir yıl sonra da solo albümü Rattle That Lock‘u piyasaya sürdü. O tarihten sonra uzun bir konser programıyla dünyayı dolaşan, hatta 45 yıl sonra yeniden Pompei antik şehrine dönerek unutulmaz gösteriler yapan İngiliz müzisyenin köşeye çekilmeye niyeti yok.

Yakında gösterime girecek olan konser filmi “Live at Pompeii” için yeni bir fragman yayınlayan Gilmour, hem yapımla ilgili konuştu hem de gelecek planları için ip uçları verdi. Yeni bir turne için şimdiden kolları sıvayan 71 yaşındaki sanatçı, “Yeni şarkılar olmadan sahneye çıkmayı kendime yakıştıramıyorum” diyerek bitmeye yaklaşan çok sayıda parçası olduğunu ifade etti.

Rattle That Lock‘ı çıkartmak için 9 yıl bekleyen Gilmour “Tarih için söz vermek istemiyorum ama bir 10 yıl daha sürmeyecek” diyerek yeni solo albümünün makul bir zaman sonra piyasada olabileceğini de açıkladı.

Live at Pompeii konser filmi 13 Eylül’de bazı özel gösterimler sayesinde seyirci ile ilk buluşmasını yapacak ve DVD paketleri ise 29 Eylül’de satışa çıkacak. Filmin Türkiye gösterimine katılacak olan sinema salonlarına buradan ulaşılabilir.

No comments

Leave a reply