DAVID GILMOUR: “HAYATIMDA BUNDAN SONRA PINK FLOYD İÇİN YER YOK”

0 Posted by - 27 October 2014 - O OLDU BU OLDU

20 Yıl sonra gelecek olan albüme sayılı günler kaldı. Albüm haberi grubun hayranlarını ne kadar sevindirdiyse, bunun gerçek anlamda “Son” olacağı haberi de o kadar üzdü.

Konuyla ilgili olarak Rolling Stone’a bir açıklama yapan David Gilmour, “Yaşantımdan ve yaptığım müzikten büyük keyif alıyorum. Artık hayatımda Pink Floyd için başka bir yer yok. Bu albümden sonra grubun yola devam etmesi fikri bile bana soğuk terler döktürüyor” diye konuşarak kararının arkasında olduğunu vurguladı.

Ellerindeki bütün arşiv materyallerini bu albüm için kullandıkları söyleyen Gilmour, bundan sonra ortaya çıkabilecek her kaydın “2. En iyi” olacağını ve bu tarz bir malzemeyle gelecekte toplama bir albüm yapmanın ona göre bir iş olmayacağını da hatırlattı.

Nick Mason ise albümdeki parçaların stat performansı için uygun olamadığını, zaten 2008’de ölen Rick Wright olmadan çıkıp konser vermelerinin uygun olmayacağını söyleyerek, “The Endless River”ın grubun gerçekten son işi olduğunu bir defa daha açıkladı.

Albüm şimdiden Amazon’da tüm zamanların en yüksek ön sipariş rakamına ulaştı. Pink Floyd’un “Son” albümü olan The Endless River 10 Kasım’da dinleyicilerle buluşacak.

Albümün daha önce yayınlanan 3 fragmanı da şöyleydi:

No comments

Leave a reply