David Gilmour’un Pompei Konseri film oldu

2 Posted by - 13 July 2017 - O OLDU BU OLDU

Pink Floyd ile ölümsüzleştiği antik kente 45 yıl sonra geri dönen İngiliz müzik adamının unutulmaz konseri bu sonbaharda sinemalarda olacak.

onesheet

2015’te yayına verdiği solo albümü Rattle That Lock için çıktığı turneye İtalya’yı da ekleyen ve hatta özel bazı izinlerle Pompei antik kentinde iki gece üst üste çok özel bir gösteri sunan Gilmour, “David Gilmour Live at Pompeii” adıyla hazırlanan konser filmiyle 13 Eylül’de seyirci karşısına çıkıyor. Yapımın gösterime gireceği sinemalar ve bilet bilgileri hakkında gerekli herşeye bu link üzerinden ulaşmak mümkün.

7-8 Temmuz 2016 tarihlerindeki iki gösteri sırasında kaydedilen görüntülerden oluşan Gavin Elder imzalı filmde hem Gilmour’un iki solo albümü On An Island (2006) ve Rattle That Lock’tan (2015) parçalar yer alıyor, hem de Pink Floyd’un The Dark Side Of The Moon ve The Wall gibi albümlerinden alınan bazı parçaların yorumlarına yer veriliyor.

Pink Floyd’u tüm dünyada tanınır hale getiren ve David Gilmour’un şahsi tarihindeki önemli çalışmalardan birisi olan Adrian Maben filmi “Live in Pompeii” 1972 yılında çekilmiş, grubun antik kentte geçirdiği günler daha sonra müzik dünyasında kült haline gelmişti.

İşte dün gece paylaşıma açılan ilk fragman:

No comments

Leave a reply