Deniz Baykal ve Axl Rose arasındaki üç benzerlik!

0 Posted by - 27 November 2009 - O OLDU BU OLDU

71747973AJ231_2006_MTV_VideBaykal partisinin seçim bildirgesini açýkladý

Efendim bu yazıyı 2007’de Sabah’tayken yazmışım. Şimdi tesadüfen bulunca hala geçerli olduğunu fark ettim…

Deniz Baykal Axl Rose’dur

Tiplerini bir kenara bırakın tabii.

1) İkisi de 20 yıl kadar önce gelecek için büyük umutlar vermişti. Zaman tersini gösterdi.

2) İkisi de ayrılıp yola kendi başlarına devam etmek yerine, kendileri dışında herkesi gruplarından attı. Bugün Guns N’ Roses adıyla turlayan grupta, Axl dışında hiçbir orijinal üye yok. CHP ismiyle seçimlere giren partide de Baykal dışında neredeyse kimse kalmadı.

3) Her ikisinin de yıllardır bir icraat yapmaları bekleniyor. Axl, 10 yıldır her sene ‘yeni’ albümü Chinese Democracy’yı yayınlayacağını duyuruyor. Ama ortada albüm falan yok. Baykal, her seçimde ve her fırsatta artık iktidardayız diyor. Ortada zafer falan yok.

2009 edit’i:

Rose Chinese Democracy’yi çıkardı. Ama ne eski günler geri geldi ne de dünya müziği şahane bir albümler tanışmış oldu. Basında bir iki kişinin beğendiği (ben de bunlardan biriyim) bir albüm olarak tarihe geçti. Axl hala cepten yiyor.

Baykal seçimlere girdi, kaybetti. Ama tarihi değiştirmiş gibi davranmaya devam ediyor. Onun gibi düşünen bir iki yazar var basında (ben bunlardan biri değilim).

4 Comments

 • Axl Rose 2010! | hafifmuzik 16 March 2010 - 18:00 Reply

  […] Şu yazı da bununla iyi gider… Share and […]

 • OĞUZ HAN 17 March 2010 - 12:06 Reply

  1) Baykal politikanın, Axl müziğin doğru tarafında.
  2) Baykal halkı, Axl da halkı dikkate almıyorlar yaptıkları işlerde.
  Baykal bu yüzden sevilmezken, Axl hayranları tarafından bu yüzden seviliyor.

 • OĞUZ HAN 17 March 2010 - 13:14 Reply

  İlginç bir tespit,yalnız bi takım gerçekleri ortaya koymak lazım GNR hakkında,Slash,Duff ve Izzy gruptan kendileri ayrıldılar,umut verme kısmında Axl 20 sene önce rock müziği içine düştüğü çukurdan çıkarmıştı, müzikal olarak şu an elinden gelen ise Chin Dem’i yapmak oldu, bize de yıllar sonra gerçek bir rock albümü alma fırsatı doğdu. Albümün yıllarca sürmesi ise Axl’ın yaptığı işe duyduğu saygıdan kaynaklandı, şirket kafalı yeniyetme ya da paraya ihtiyacı olan bir “has been” değil neticede. İçine sinen albümü çıkardı koydu.

  Bir iki ekleme de ben yapmak isterim Baykaxl yazısıyla ilgili müsaadenizle;

  1) Baykal politikanın, Axl müziğin doğru tarafında. (İktidarda AKP, müzik listelerinde de ıvır zıvır olması bunların doğru işleri yaptıkları anlamına gelmiyor. )

  2) Baykal halkı ve parti tabanını, Axl da halkı dikkate almıyorlar yaptıkları işlerde.
  (Baykal bu yüzden sevilmezken, Axl hayranları tarafından bu yüzden seviliyor.)

  3) Baykal basına,halka şirin gözükmek adına şaklabanlıklar yapmıyor, Axl’ın da şirin gözükmek,medyatik olma derdi yok,Some Kinda Monsta,Bonoism gibi şebeklikler içinde değil, kendisi ile program yapmak için 2 mio USD teklif eden VH1’a, ben o parayı size vereyim Malibu’dan uzak durun diyebiliyor. Plak şirketine kıl olduğu için albümünün bile tanıtımını engelleyebiliyor.

  4) Baykal’dan bu ülkeye derman olmaz, Axl ise hala sevenlerine derman bu rezil müzik ortamında, sevmeyenlerini zaten umursayan yok, onlar gidip sevdikleri şeyleri yapsınlar.

 • yeşim 22 May 2010 - 19:04 Reply

  konuyla alakası yok ama siteniz acaba wordpress ile mi yapıldı ve bu temayı nereden bulabilirim. Cevap yazarsanız sevinirim. İyi bloglar.

 • Leave a reply