Desert Trip biletleri üç saatte tükendi

1 Posted by - 12 May 2016 - O OLDU BU OLDU

Bu yılın belki de en büyük sürpriz festivali olan “Desert Trip”in ikinci hafta eklentisinin duyurulmasının ardından biletleri de rekor hızla tükendi.

Coachella Festivali’nin organizatörü Goldenvoice şirketinin, Ekim ayında ilk defa gerçekleşeceğini açıkladığı festivalin, Rolling Stones, Paul McCartney, The Who, Bob Dylan, Neil Young ve Roger Waters‘tan oluşan dev kadrosu açıklandıktan sonra yoğun talep gelmesi ve hemen ardıdan da etkinliğin ikinci hafta sonuna taşması bilet satışındaki performansın da habercisi olmuştu.

desert trip

Her hafta sonu için, fiyatları 200 ile 1.600 dolar arasında değişen 70 bin bileti satışa sunan organizasyon, toplamda 140 bin adet bileti üç saat içerisinde tüketti. The Guardian‘da çıkan habere göre yaklaşık 150 milyon dolar ciro yapıldığı tahmin edilen satışın ardından, sahneye çıkan her isim 5,8 ile 8,6 milyon dolar arasında değişen bir parayı kasasına koyacak.

Festival 7-9 Ekim ile 14-16 Ekim tarihleri arasında California’nın Indio kasanbasında, daha önce de Coachella için kullanılan bölgede gerçekleşecek ve sahne kadrosuna, açıklanan altı ismin dışında hiçbir ek yapılmayacak.

No comments

Leave a reply