Desert Trip’te fotoğraflarla rock tarihinde seyahat

1 Posted by - 11 October 2016 - O OLDU BU OLDU

Bu yıl ilk defa düzenlenen ve bilet fiyatları, beş yıldızlı restoran servisleri ve konforlu konaklama imkanları nedeniyle diğer müzik festivallerinden ayrılan Desert Trip, ilk yıl konuk ettiği Rolling Stones, Roger Waters, Bob Dylan, Neil Young, The Who ve Paul McCartney gibi ileri yaştaki müzik insanları nedeniyle de bazıları tarafından da -yaşlı coachella’sı- olarak anıldı.

İlkbahardaki ilk duyurusunun hemen ardından yoğun talep alan ve iki hafta sonu olarak organize edilen Desert Trip, sadece konserlerle değil, çeşitli sanat etkinlikleriyle de konuklarını ağırlamaya devam ediyor. Festivalin gerçekleştiği Indio-California’da çöl sıcağının altına kurulan 3.300 m2 büyüklüğündeki bir çadır-galeride sergilenen fotoğraflar, hem rock tarihine tanıklık etmiş, hem de gördüklerini ölümsüzleştirmiş 200’den fazla fotoğrafçının arşivinden seçme parçaları bir araya getirdi.

Aralarında Baron Wolman, Bob Gruen, Terry O’Neill, Denis O’Regan, Ethan Russell, Barrie Wentzell, Elliott Landy, Michael Cooper, Henry Diltz, Lynn Goldsmith, Bob Bonis, Gered Mankowitz, Jim Marshall ve David Montgomery gibi birçok usta fotoğrafçının eserlerinin yer aldığı sergiden bazı kareler aşağıda. Serginin ruhunu ise aşağıdaki videoda konuşan Henry Diltz kısaca anlatıyor.

Not: Desert Trip, California’nın Indio kasabasındaki festival alanında 7-8-9 ve 14-15-16 Ekim tarihlerinde iki hafta sonu olarak planlandı. Festivalle ilgili ayrıntılı bilgilere buradan ulaşmak mümkün.

dt-1

dt-2

dt-3

dt-5

dt-6

dt-7

dt-8

dt-9

dt-10

dt-11

dt-12

dt-13

dt-14

dt-15

dt-16

dt-18

No comments

Leave a reply