Dio’nun eşinden Gene Simmons’a ağır cevap

5 Posted by - 19 June 2017 - O OLDU BU OLDU

Şeytan Boynuzu kavgası büyüyor. İşaretin anonim kalıp kalmayacağına Amerikan patent ofisi karar verecek.

Geçen hafta Amerikan patent ofisine sessiz sedasız bir başvuru yapan Kiss’in lider ismi Gene Simmons, yıllardır bütün rock’çıların kullandığı Devil Horns (Şeytan Boynuzları) işaretini kendi adına tescillemek istemiş ve müzik dünyasında yeni bir tartışmaya yol açmıştı.

Simmons’a en sert cevabı veren isimse, 2010 yılında hayata veda eden ve söz konusu el işareti ile özdeşleşen Ronnie James Dio’nun eşi Wendy oldu.

- Wendy ve Ronnie Dio -

– Wendy ve Ronnie Dio –

Önceki gün thewrap.com‘a konuşan Dio, Şeytan Boynuzları’nın bir kişiye değil, onu kabullenmiş olan büyük bir topluma ait anonim bir el işareti olduğunu, Ronnie James Dio’nun ise bunu büyük kitlelere yayan isimlerden biri olarak anıldığını hatırlattı.

Simmons’un girişimini -iğrenç- olarak değerlendiren Wendy Dio’ya göre bu işaretin bir şahıs adına tescillenip ticari amaçlar için kullanılması kabul edilemez.

Ronnie James Dio’nun Şeytan Boynuzları olarak anılan işareti ilk defa İtalyan asıllı büyükannesinden gördüğünü ve İtalya’da geçmişte yerel halk tarafından -şeytan kovmak- amacıyla kullanıldığını da hatırlatan Wendy Dio, hareketin anonim olarak kalması gerektiğinin de altın çizdi.

gene-simmons

Simmons, Şeytan Boynuzları olarak anılan rock’çı işaretini ilk defa kendisinin 14 Kasım 1974’te bir turne konseri sırasında yaptığını iddia etmiş ve 9 Haziran’da yaptığı başvuruyla söz konusu el işaretinin kendi adına tescillenmesini istemişti.

Konuyu değerlendiren Amerikan patent ofisinin önümüzdeki haftalarda kararını açıklaması bekleniyor.

No comments

Leave a reply