Discogs: “Veri tabanımızda 5 milyon sanatçı var”

0 Posted by - 07 June 2017 - O OLDU BU OLDU, TEKNOLOJİ

Dünyanın en büyük online plak pazarı olma özelliğini taşıyan Discogs, analog kayıt meraklılarını yakından ilgilendirecek önemli rakamlar açıkladı.

Şirket yetkilisi Brent Greissle’ın paylaştığı verilere göre bünyesinde 8,5 milyon plak ve 5 milyon sanatçıya ait kayıt barındıran Discogs, 355 bin üyeye sahip ve her hafta online pazara 26 bin yeni kayıt sürmeyi başarıyor.

Amaçlarının 10 milyon kayıt rakamını yakalamak olduğunu söyleyen Greissle’a göre plak satışları bu yıl tüm dünyada 1 milyar doları aşacak ve bunda önemli bir pay da Discogs’un olacak.

17 yıl önce Kevin Lewandowski tarafından kurulan ve cirosunun %80’ini plak satışlarından elde eden Discogs, özellikle ikinci el nadir basımlar arayan müzikseverler için en kapsamlı plak pazarı olama niteliğini taşıyor.

discogs

Nisan ayında yeni bir girişime daha imza atan şirket, mevcut müşterilerinin de katkılarıyla yeni bir pazar oluşturdu ve Pikap, Synthesizer, kulaklık, miksaj masası, mikrofon ve efekt pedalı gibi son kullanıcının talep ettiği birçok ürünü bünyesinde barındıran Gearogs’u kullanıma açtı.

İlgilenenler veya elindeki ekipmanı değerlendirmek isteyenler için adres burada.

No comments

Leave a reply