Disney kolları sıvadı: “High Fidelity” dizi oluyor

1 Posted by - 09 April 2018 - O OLDU BU OLDU, SİNEMA & TV

18 yıl önce sinemaya uyarlanan romantik komedi yapım farklı bir formatla hayata dönecek ve bu defa başrol karakteri bir kadın.

İngiliz yazar Nick Hornby’nin 1995 tarihli romanından uyarlanarak Stephen Frears yönetmenliğinde bir film projesin dönüşen High Fidelity, dizi olarak çok yakında ekranda olacak. Henüz Disney tarafından resmi olarak bilgi verilmese de, sektör içinden verdiği haberlerle tanınan Deadline tarafından duyurulan dizi, ilk sezon için 10 bölüm olarak planlanıyor.

Netflix ve Amazon’a rakip olacak stream kanalını 2019 başında hayata geçirmeye hazırlanan Disney’in projeyi sadece kendi platformunda yayınlayacağı da içeriden sızan bilgiler arasında. Önümüzdeki günlerde çekimleri başlayacak olan dizinin kadrosu çok yakında netlik kazanacak.

Orjinal hikaye Londra’da geçse de filmi Chicago için kurgulayan Touchstone Pictures, 2000 tarihli yapımda John Cusack, Jack Black ve Lisa Bonet ile çalışmayı tercih etmişti. Plak piyasasının yeniden canlandığı ve stream müzik platformlarının müzik dünyasına hakim olduğu 2018 itibariyle senaryonun nasıl revize edileceği şimdiden merak konusu. Hatırlamak isteyenler için filmin kısa tanıtım videosu aşağıda.

No comments

Leave a reply