DJ Goldie: “Massive Attack’tan Robert Del Naja Banksy’nin ta kendisi”

13 Posted by - 23 June 2017 - O OLDU BU OLDU

90’lı yılların başında ilk defa Bristol kentinin duvarlarında beliren ve zaman içinde tüm dünyaya yayılan grafitilerin gerçek sahibi belli oldu mu?

Son bir yıldaki gelişmeler ve tanık ifadeleri tüm okları Massive Attack’ın kurucu ismi Robert Del Naja’ya çevirmişti. Geçen yıl ilk defa İskoç gazeteci Craig Williams’ın ortaya attığı iddiaya son destek ise İngiliz DJ Goldie’den (yanda) geldi. 80’li yıllardan bu yana bir arada olduğu goldieyakın dostu Robert’ın Banksy olduğunu önceki gün katıldığı bir radyo programında açıklayan Goldie, sanat dünyasında 3D olarak bilinen Massive Attack kurucusunun bugün grafiti sanatçılarından oluşan bir ekibin başında olduğunu da sözlerine ekledi.

Müzik kariyerine başlamadan önce Bristol’da grafiti yaptığı bilinen Robert Del Naja, geçmişte Banksy tarafından ilham kaynakları arasında gösterilmiş ve geçen yıl Massive Attack turneleri ile Banksy eserlerinin ortaya çıkış tarihlerini karşılaştıran gazeteci Craig Williams, tesadüfün de ötesine geçecek bazı eşleşmeleri ortaya çıkartmıştı.

Banksy map.jpg

Banksy’nin dünyanın farklı şehirlerinde bir gece ansızın ortaya çıkan gizemli grafitilerinden bazılarını hatırlayalım:

Banksy,

banksy 2

banksy 3

banksy 4

banksy 5

banksy 6

No comments

Leave a reply