Dolores O’Riordan’lı Cranberries albümü Nisan’da geliyor, yeni şarkı yayında

0 Posted by - 16 January 2019 - O OLDU BU OLDU

Ölümünün üzerinden tam bir yıl geçen İrlandalı müzisyen’in son günlerinde kaydettiği şarkılar nihayet bir albüm halini aldı.

Londra’da stüdyo çalışmalarının yapıldığı günlerde otel odasında ölü bulunan 46 yaşındaki Dolores O’Riordan‘ın yer aldığı son Cranberries albümü olarak kayıtlara geçecek olan In The End adlı çalışmanın 26 Nisan’da piyasaya çıkması kesinleşti. BMG etiketi taşıyan 11 parçalık albümde liderlik eden All Over Now ise dün akşamdan bu yana dijital platformlar üzerinden dinlenebiliyor.

14 Ocak 2018 tarihinde Londra’da Cranberries için yapılan bir kayıt için stüdyoya giren Dolores O’Riordan, aynı gece Park Lane’deki oteline gitmiş ve ertesi sabah odasında ölü olarak bulunmuştu. Soruşturmayı yürüten Westminster adli tıp kurumunun Eylül ayında yayımladığı rapora göre 46 yaşındaki O’Riordan’ın alkol zehirlenmesi sonucu bilincini kaybettiği ve banyo küvetinde boğularak yaşamını yitirdiği açıklandı. Olayı -kaza- olarak nitelendiren rapor, daha sonra sıkça gündeme getirilen intihar söylentilerini de sonlandırmış oldu.

İşte In The End için hazırlanan kapak ve şarkı listesi:

01. All Over Now
02. Lost
03. Wake Me When It’s Over
04. A Place I Know
05. Catch Me If You Can
06. Got It
07. Illusion
08. Crazy Heart
09. Summer Song
10. The Pressure
11. In The End

No comments

Leave a reply