Donald Trump’ın başı şimdi de R.E.M. ile dertte

0 Posted by - 10 September 2015 - O OLDU BU OLDU

Gelecek yıl ABD’de gerçekleşecek başkanlık seçimi için Cumhuriyetçi partiden aday adaylığını açıklayan emlak kralı Donald Trump kampanyasında kullanacak şarkı bulmakta zorlanıyor.

donald-trumpABD’de yaşayan göçmenler ve hispanik kökenli vatandaşlar için ırkçı söylemlerde bulunarak gündeme gelen Trump, kampanyasında tema şarkısı olarak R.E.M.’in “It’s the End of the World” adlı parçasını kullanınca grup üyeleri tarafından çok sert tepki gördü.

Dün konuyla ilgili bir basın bildirisi yayınlayan grup şarkılarının böyle bir politik aktivitede kullanılması için izin vermediklerini ve Trump’a bir ihtarname gönderdiklerini ifade ettikten sonra, Amerikan halkının büyük resmi görmesi gerektiğini, Donald Trump’ın çirkin politikalarını perdelemek için bu tür olaylarla gündemi meşgul etmeye çalıştığını vurguladı.

Grup üyelerinden Mike Mills ise olaya Twitter üzerinden tepki gösterdi ve Donald Trump’ı kastederek, “Sanırım Turuncu Palyaço dikkat çekmek için her şeyi yapacak” diye yazdı.

rem 1

Trump geçtiğimiz Haziran ayında da Neil Young’ın “Rockin’ in the Free World” adlı parçasını kampanyasında kullanmaya başlamış ve Young’ın sert tepkisi üzerine geri adım atmak zorunda kalmıştı.

Tartışmaya konu olan 1987 tarihli R.E.M. şarkısına kulak verelim:

No comments

Leave a reply